За матеріалами преси

– Борисе Михайловичу, яким чином, може, завдяки кому, вдалося вийти на такий організаційний рівень у клубі?
– Завдяки відданим уболівальникам і ветеранам калуського футболу, всім тим, кому не байдужий стан футболу в нашому місті. Не бажаючи більше миритися з ситуацією яка склалася та чекати чиєїсь доброї волі, одинадцять відданих футболу людей вирішили взяти ініціативу на себе та утворити організацію, яка б постійно опікувалася справами футболу на Калущині.
30 квітня 2011 року ми провели установчі збори, вибрали керівні органи та практично щоденно, виключно на громадських засадах, почали робити крок за кроком для покращення становища. Можливо, це ще невеликі кроки, та важливо що вони є планомірними і чим раз вагомішими.
– Чому саме «Громадська організація «Футбольний Клуб «Калуш»»?
– Громадська організація – це оптимальна форма для ідеї, яка має на меті об’єднати можливості влади та бізнесу під контролем громадськості. Тому про всі наші дії ми інформуємо любителів футболу через ЗМІ, що створює довіру до нашої роботи як у спонсорів і керівників влади так і в простих любителів футболу.
Членство в Клубі, що базується виключно на добровільних засадах, постійно зростає і вже становить більше ста чоловік. Всі члени мають рівні права та зобов’язані поєднувати ідеї і мету клубу, а основною метою нашої організації є створення умов для постійної діяльності професійної футбольної команди в Калуші.
– Розкажіть детальніше про керівний склад клубу, яким є тренерський склад?
– Згідно статуту Громадської організації її керівними органами є правління, виконавча дирекція та контрольна комісія, а найвищим керівним органом являються Загальні збори клубу. Склад правління клубу на сьогодні є таким: Євген Геренда, Володимир Мандрик, Ярослав Липай, Андрій Білецький, Ігор Кучма і Сергій Чернишов, а очолювати правління, як президентові клубу, випала честь мені. І до речі, 26 січня пройшли перші загальні збори у відкритому форматі, на які було запрошено багато відомих людей з футболу та спортивної громадськості нашого міста, а також було презентовано Громадську організацію «Футбольний клуб «Калуш»».

Одностайним рішенням зборів вирішено подати заявку на участь команди в першій лізі чемпіонату області. Очолити команду було доручено Юрію Маляру, відомому в минулому гравцю калуських команд «Хімік» та ФК «Калуш», а юнаками опікуватиметься тренер Калуської ДЮСШ Сергій Бурковський.
– Чи матиме ФК «Калуш» завдання на сезон?
– Завдання у ФК «Калуш» завжди найвищі: це боротьба за призові місця обласного чемпіонату, але насамперед необхідно покращити якість гри та повернути вболівальників на трибуни, а в перспективі – відновити участь команди у професійній лізі України. Адже для цього в Калуші є вся необхідна спортивна інфраструктура, уболівальники, школа футболу, залишається справа лише за “малим” – стабільним фінансовим забезпеченням.
– Під завдання потрібні кошти, озвучувалася навіть цифра – 800 тисяч гривень. Звідки візьмуться ці кошти?
– В чемпіонаті Івано-Франківської області беруть участь різні команди, отже і різні декларовані бюджети. Ми не змагаємося за найбільший бюджет, в нас інша мета – стабільно “достатнє” фінансування футболу: як обласної команди так і дитячо-юнацької школи. Хочу тільки додати, що умови в Калуші будуть не гіршими, ніж в інших командах. Джерела наповнення – це частково міський бюджет, також благодійні внески спонсорів і меценатів, внески членів клубу, інші надходження.
– Привідкрийте завісу основного складу команди. Прізвища.
– Зараз ще за рано говорити про основний склад, адже все буде залежати від результатів підготовки до сезону. Ближче до середини березня тренер буде визначатися як зі складом, так і з заявковим списком гравців. Загалом “опираємося” на місцевих виконавців. Взимку до нас повернулось ще декілька гравців-вихованців Калуського футболу, обов’язково плануємо підсилитись в літньому міжсезонні.
– Коли розпочались збори клубу? Чи проводились уже спаринги?
– Збір вже проходить з 1 лютого в спортивно-оздоровчих закладах міста. Після 24 лютого ми плануємо взяти участь в турнірах на «Кубок Підгір’я» та «Пам’яті Думанського», а в березні – проведемо декілька товариських матчів.
– Чи готовий стадіон у Калуші до проведення матчів чемпіонату області?
– Стадіон «Хімік», який збудований ще в 1951 році, завжди готовий для проведення змагань будь-якого рівня. Споруда може вмістити близько 5000 глядачів, на центральній трибуні обладнано 850 індивідуальних пластикових крісел, розміри поля – 105 х 68 м, діє електронне табло, освітлення – 500 люкс. Опікується станом стадіону його директор – Мандрик Володимир Станіславович. Якість газону футбольного поля є однією з кращих в області, адже тут проводить домашні матчі чемпіонату України калуська жіноча команда «Нафтохімік-ПНУ».
– ФК «Калуш» – проект не на рік?
– Звичайно, і як я зазначив вище, основною нашою метою є повернення професійного футболу в Калуш. Можливо, вже в 2013 році. Все залежатиме від громади. Важко планувати на довгостроковий період в сучасних умовах, але, все ж, треба завжди піднімати собі планку. На теперішньому етапі першочергове завдання – це розбудова футбольного клубу, його структури, зміцнення організаційної та фінансової бази, покращення тренувально-оздоровчих умов, тобто досягнення рівня “неповернення”.
– Дякуємо за розмову. Бажаємо успіху Вам і Вашій команді.

Розмову вів Володимир Капустняк
За матеріалами газети «Матч» (№6 від 26 лютого 2012 року)
 

Контактні телефони редакції газети “МАТЧ”:
+380677799479; +380661242042; +380342735075

Офіційний сайт, де можна закачати архів газети: match-rv.at.ua

“Калуський ренесанс” (інтерв’ю газеті «Матч»)

Після доволі невдалого сезону 2010 року у першій лізі обласного футболу та посередніх виступів в 2011-му в другій лізі ФК «Калуш», схоже, отримав нове дихання. Про перспективи клубу та процес відтворення команди говоримо з президентом ФК «Калуш» Борисом Михайловичем Червоним.

Залишити відповідь