Емблема і Гімн

{jcomments off}

Історія емблеми

Перша емблема команди з’явилась у жовтні 1947-го року. Ініціатором її створення був перший капітан калуського «Хіміка» Григорій Сівцов. За основу він взяв форму емблеми команди ленінградського «Динамо», яка в передвоєнні роки виступала у вищому дивізіоні радянського футболу.

Це була яйцеподібна, у верхній частині – сплюснута куля, всередині якої знаходився шкіряний футбольний м’яч. У п’ятикутнику м’яча значився рік заснування клубу, а верхню її частину оперізувала стрічка із написом «Хімік».

Емблема Динамо Ленінград.gif

У 1987 році, коли відзначали 40-річчя створення «Хіміка», у п’ятикутниках футбольного м’яча з’явились фігури футболістів, а внизу емблеми напис: Калуш. Вона (ця емблема) проіснувала до 1996 року, коли команда отримала нову назву – ФК «Калуш».

Перед початком сезону 2001/2002 команда почала називатись «Лукор» (за назвою головного спонсора), і стала використовуватись емблема з символічним зображенням м’яча на футбольному полі і логотипом підприємства.

В 2002-2005 роках команда «Лукор» (Калуш), яка на той момент стала фарм-клубом івано-франківського «Прикарпаття», продовжувала свої виступи в другій лізі чемпіонату України під назвами «Прикарпаття» (Калуш) і «Спартак-2» (Калуш). До другого кола сезону 2004/2005, коли команда припинила участь в змаганнях і була позбавлена професійного статусу, футболки гравців прикрашала модернізована емблема головної команди.

Емблема Динамо Ленінград.gif
Сучасна емблема, яка вдосконалена і затверджена в червні 2011 року Правлінням Громадської організації «Футбольний клуб «Калуш», виконана в червоно-чорних кольорах, де червоний символізує пристрасть і готовність до боротьби, а чорний – прагнення до свободи. Емблемі надали більш сучасного вигляду, наситили її колірною гамою, а в центрі футбольного м’яча було розміщено літеру "К", яка є першою в назві міста Калуш.

 

 

Емблема
«Хімік» (Калуш)
до 1987 р.
Емблема
«Хімік» (Калуш)
піся 1987 р.
Сучасна емблема
ФК «Калуш»

 

 

Гімн

Гімн калуському футболу був створений у 2001 році, коли команда «Лукор» стала переможцем другої ліги чемпіонату України, і вперше звучав у виконанні автора музики Сергія Андрущака на стадіоні «Хімік» під час проведення змагань.

Слухати онлайн на сайті:

{saudioplayer}Kalush_Tempo.mp3{/saudioplayer}

 

«Калуш», темпо! (Гімн калуському футболу)

Музика Сергія Андрущака, слова Ростислава Михайловського.

 

Завмирають в чеканні трибуни,
Як вихор атака. Удар! Красень-гол!
Знову «Калуш» дарує нам чудо –
Диво-гру, та що зветься Футбол!

Приспів: «Калуш», темпо! В атаку! В атаку!
У воротах чужих своє щастя шукай,
Голи-красені в саму “дев’ятку”
Всім суперникам ти забивай!
 
 

 

Ще будуть у нас і Пеле і Гаррінча,
Мессі свій, Марадона і Кройф,
Ще здивуємо світ, як бразильці:
На футбольний піднімемось трон.

Приспів

По турнірних щаблях і орбітах,
Через терни, крізь бурі та шторм
Ще в футбольну вкраїнську еліту
Увірветься наш «Калуш», немов метеор.

Приспів

 

Правління Громадської організації «Футбольний клуб ««Калуш»» запрошує митців, музикантів і виконавців долучитись до створення НОВОГО сучасного Гімну нашої команди!