За матеріалами преси

Юрій Касіянчук: «Ми рухаємося в напрямку створення в Калуші професійного футбольного клубу» (інтерв’ю Громадсько-політичній газеті «НАФТОХІМІК-Калуш», №15 від 14.04.2017)

З приходом в липні минулого року до керівних органів правління Громадської організації «Футбольний Клуб «Калуш» молодих і амбітних Андрія Білецького та Юрія Касіянчука, які стали відповідно президентом і виконавчим директором футбольного клубу, в його діяльності та розвитку почали швидкими темпами відбуватися відчутні позитивні зміни.
 
І не лише в тому плані, що основна команда футбольного клубу вперше за останні роки за підсумками першого кола чемпіонату Івано-Франківської області в першій лізі сезону 2016-2017 рр. піднялася на друге місце в турнірній таблиці, а й у різних векторах відродження колишньої слави калуського футболу та виведення його на якісний професійний рівень.

– Ми, як і обіцяли на загальних зборах ГО «ФК «Калуш», рухаємося в напрямку створення в Калуші міцного та успішного, незалежного від олігархів та політиків професійного футбольного клубу, – говорить Юрій Касіянчук. – Знаємо як це зробити і, безперечно, спроможемося досягти поставленої мети в об’єднанні з зусиллями передовсім вболівальників, небайдужих громадян України. З ними ми – одна велика команда, яка працює над створенням нової сторінки в історії ФК «Калуш», що гідно представлятиме Калущину в аматорському, а згодом й у професійному чемпіонаті України.

– Ви раніше заявляли представникам ЗМІ, що команда ФК «Калуш» навіть вже в наступному сезоні може виступати в другій лізі чемпіонату України з футболу.

– Хотілося вижати максимум із доволі успішної ситуації, яка складалася у становленні та розвитку нового ФК «Калуш». Ми також бачили, що зростає розуміння вболівальників і місцевої влади щодо нашого вектору руху до якнайшвидшого досягнення мети, яку поставили перед собою. Але здоровий глузд переважив такі емоції та високі плани на той момент. І, відверто кажучи, так склалися обставини, що ми запізнилися із заявкою команди на участь в другій лізі чемпіонату України з футболу сезону 2017-2018 р. р. Крім того, деякі умови спортивного принципу нами ще не виконані. Проте в наступному сезоні наша основна команда таки виступатиме в чемпіонаті на щабель вищому. Мається на увазі чемпіонат України серед аматорів, в якому Івано-Франківщину сьогодні представляє «Оскар» (Підгір’я).

– А щоб потрапити туди хіба не потрібно виконати умови спортивного принципу?

–  Наскільки мені відомо, виступати в ньому має право чемпіон області, а також будь-яка інша команда, яку рекомендує обласна федерація футболу. Можуть навіть три колективи від області брати участь в Аматорському чемпіонаті України. Але, звісно, ті команди, що перебувають внизу турнірної таблиці, жодна обласна ФФУ рекомендувати до чемпіонату України серед аматорів не буде, бо для кожної області передусім важливий її імідж на футбольній карті країни.

– Гравці ФК «Калуш» теж знають, що команда в сезоні 2017-2018 рр. вже братиме участь в Аматорському чемпіонаті України. Як вважаєте, така оприлюднена інформація не зашкодить їм гідно виступити в другому колі чемпіонату області?

– Я з впевненістю можу сказати, що ні, бо кожен футболіст розуміє, що якщо він буде демонструвати низьку якість гри, то відповідно не потрапить в команду, що братиме участь в Аматорському чемпіонаті України. Сьогодні всі стараються якомога краще себе проявити, щоб залишитися в колективі, бо в основу потраплять тільки кращі.

Крім того, клуб постійно веде селекційну роботу. Ми вже встановили і підтримуємо зв’язок з деякими футболістами, котрі потенційно можуть підсилити нашу команду. Вони знають, що їх може очікувати в Калуші, та розуміють, що нам можна вірити й з командою «рости» в спортивному плані. А це, як я вважаю, для футболіста найголовніше.

– За підсумками першого кола чемпіонату області команда набрала 26 очок. Чи вважаєте це нормальним результатом і чи є ще в неї шанси стати чемпіоном, зважаючи на те, що 2 квітня в першому матчі другої половини сезону з брошнівськими «Карпатами» було втрачено два очки?

– Якщо брати для порівняння результати команди в кількох останніх сезонах, то її здобуток в першому колі чемпіонату області з футболу сезону 2016-2017 рр. вважаю цілком задовільним. Прогрес очевидний. До того ж команда, я б сказав, демонструє дуже непоганий футбол. Гравці стараються комбінувати, проявляти свої найкращі якості й сповна віддавати всі свої сили та вміння для досягнення позитивних результатів. Інша справа, що сьогодні у футболі ще на результат можуть впливати сторонні фактори. Є люди, які не дуже бажають ФК «Калуш» швидкого розвитку й намагаються ставити палиці в колеса. Я не хочу окремо торкатися цієї теми, але скажу лише те, що ніщо і ніхто нас не зупинить на шляху до повернення професійного футболу в Калуш. А щодо очікуваного результату від команди в другому колі чемпіонату області, боротьби за чемпіонське звання, то ми завжди ставимо перед футболістами найвищі завдання, які зводяться до того, щоб перемагати в кожному матчі.

– У грі на виїзді з уже згаданими «Карпатами» проявив себе новобранець команди ФК «Калуш» Роман Подоляк, який забив гол з далекої відстані. Розкажіть дещо про нього та інших гравців, які в ній з’явилися.

– Роман Подоляк – вихованець Львівського училища фізичної культури, центральний захисник, але може виконувати обов’язки як лівого, так і правого захисника. Він брав участь в чемпіонаті ДЮФЛ, виступав за дублюючий склад львівських «Карпат», команди «Буковина» (Чернівці), «Скала» (Стрий). За останню відіграв майже всі матчі в першому колі чемпіонату України з футболу серед команд першої ліги. Дуже ціпкий і надійний захисник, володіє сильним ударом з правої ноги. У двох матчах, які вже відіграв за нашу команду, забив два голи. Крім воротаря брошнівських «Карпат», не зумів минулої неділі впіймати м’яч після удару Подоляка здалеку і голкіпер долинського «Нафтовика».

Також поповнилась наша команда вихованцем футбольної школи «УФК-Карпати» (Львів), центральним півзахисником Ростиславом Гришаком та нападником стрийської «Скали» U-19 Микитою Корчемкіним. Крім того, невдовзі офіційно буде дозаявлений в команду ФК «Калуш» крайній півзахисник Володимир Хомин. Він теж раніше виступав за «Скалу». Потім подався в Польщу, де грав за один із клубів цієї країни. У міжсезоння повернувся, проходив з нашою командою навчально-тренувальний збір та справив хороше враження на тренерський склад і керівництво клубу. Більше в Польщу футболіст вирішив не їхати, оскільки повністю відпрацював свій контракт з тамтешнім клубом. Тому ми звернулися з запитом до Федерації футболу України, щоб вона посприяла швидшому поверненню Володимиру Хомину трансферного сертифіката.

– А хто з гравців покинув у міжсезоння команду ФК «Калуш»?

– Остап Павелко та Андрій Драган. Вони перейшли до НФК «Бурштин», який виступає в першості області серед команд другої ліги. Остапові ми самі запропонували підшукати новий клуб, бо неодноразово наголошували, щоб взяв себе в руки і почав демонструвати бодай той футбол, який раніше можна було бачити у його виконанні. А що спонукало Андрія піти від нас, повірте, мені важко сказати. Він хороший футболіст, калушанин, підтримував дружні стосунки з усіма гравцями команди…

– Можливо, Андрія Драгана звабили в Бурштині кращою фінансовою пропозицією?

– Я так не думаю. У нас з фінансового боку футболісти себе дуже комфортно почувають.

– На створення професійного футбольного клубу в Калуші, до чого крок за кроком ви йдете, мабуть, годі швидко сподіватися, якщо не підтримувати й не розвивати дитячо-юнацький футбол?

– Запитання навіть не підлягає обговоренню. Ми це робимо. Футбольний клуб уклав договір про співпрацю з ДЮСШ управління освіти Калуської міської ради, згідно з яким взяв на себе зобов’язання щодо повного фінансового утримання дітей, що займатимуться футболом та виступатимуть в ДЮФЛ за ФК «Калуш». Тепер дві наші команди (U-15 і U-17) беруть участь у чемпіонатах ДЮФЛ України (І ліга), а команди U-14, U-16 і U-18 (І ліга) є учасниками чемпіонатів ДЮФЛ Івано-Франківської області. Діти забезпечені спортивним інвентарем, футбольним екіпіруванням, м’ячами, безкоштовно харчуються, їздять на ігри з суперниками, при потребі проживають в готелях, а також на виїзні матчі отримують гроші на добові витрати.

– Тепер, коли батькам юних футболістів ні за що не потрібно платити, чи побільшало бажаючих дітей займатися в школі ФК «Калуш»?

– Щодо наповнюваності дитячих футбольних груп, то в Калуші в цьому плані тенденція кардинально змінилася в позитивний бік. Дуже багато дітей приходять до нас. Тренери розповідають, що через велику кількість дітей їм інколи доводиться навіть розділяти тренувальний процес з однією віковою категорією футболістів на два заняття в день. Також велика конкуренція існує серед дітей і за місця в складі команди, яка виступає в чемпіонаті ДЮФЛ. І це не може не тішити. Але ми будемо і надалі розвивати нашу дитячу футбольну школу та плануємо в перспективі створити Академію ФК «Калуш», щоб в ній мали можливість навчатися діти з усієї Івано-Франківської області.

– Заради дітей та активізації роботи з вболівальниками, потенційними партнерами ФК «Калуш» ви створили клубну картку. Її придбати може кожен, хто захоче приєднатися до великої футбольної родини, зробити особистий внесок в розвиток клубу.

– Насправді ми реалізовуємо таку ідею. Виготовлені перші сто карток ФК «Калуш» практично були відразу розкуплені. Люди, які їх придбали, офіційно стали членами нашого клубу та отримали можливість користуватися знижками та привілеями в наших партнерів. Зараз ми замовили для виготовлення черговий тираж клубних карток в кількості 1000 штук.

Всі кошти, виручені від їх продажу, спрямовуємо виключно на розвиток дитячо-юнацького футболу, а не на дорослу команду, м’ячі, екіпірування для неї. Завдяки цьому своєму внеску (а коштує картка всього 200 грн.) кожна людина буде відчувати, що дарує дитині можливість безкоштовно займатися футболом й дає їй якийсь шанс стати у перспективі професійним футболістом.

– Хто на сьогодні є партнерами ФК «Калуш»?

– Мабуть, перераховувати всіх не буду, щоб когось не забути й не образити. Але кількість партнерів клубу щоразу збільшується. Тільки з початку цього року такими стали спортивно-оздоровчий комплекс «СОК» і мережа магазинів Smart Apple.

– І останнє запитання. Куди прихильникам ФК «Калуш», які бажають стати індивідуальними членами клубу, слід звертатися, щоб офіційно це оформити та відповідно придбати клубну картку?

– Тепер ці та будь-які інші питання можна вирішити в офісі ФК «Калуш», який наприкінці березня цього року ми відкрили в приміщенні колишнього пологового будинку на вул. Чорновола, 12. Він розміщується на першому поверсі будівлі. Невдовзі в клубному офісі його відвідувачі матимуть можливість придбати не тільки картку ФК «Калуш», а й футбольну атрибутику клубу та інші речі. Плануємо тут приймати гостей, організовувати зустрічі з уболівальниками, представниками ЗМІ, зробити стенд чи куточок з трофеями команд футбольного клубу, історичними інформаційно-ілюстраційними матеріалами про калуський футбол, славних гравців «Хіміка», «Будівельника», ФК «Калуш» та інших місцевих команд. А з часом, можливо, відкриємо і в місті музей історії калуського футболу.

 
Розмову вів: Василь Ткачук