За матеріалами преси

Михайло Клим: «Калуш потребує універсальної спортивної арени» (інтерв’ю газеті «Вікна» від 17.02.2017)

Рік, що минув, видався для калуського спорту стабільним та успішним. Традиційно високі результати показали спортсмени нашого міста у вільній боротьбі та спортивному орієнтуванні, до них долучилися представники боксу. Окрім того, чимало зроблено й щодо впорядкування спортивної інфраструктури міста.

Мова йде про стадіон «Хімік», спорткомплекс «Сокіл» та басейн «Посейдон». Ставка традиційно була зроблена на масовий та дитячий спорт. Про плани на рік 2017 рік «Вікна» дізнавалися в начальника управління сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради Михайла Клима.

– Михайле Васильо­вичу, насамперед, підсу­муємо досягнення калуських спортсменів в році, що минув?
– На рівні області місто Калуш, традиційно, виборов третє місце серед міст обласного підпорядкування. Найкращі результати показали наші тренери зі спортивної боротьби та спортивного орієнтування. Відповідно, вони були визнані кращими тренерами області. Мова йде про заслужених тренерів України Миколу Пукіша, Юрія Кирилова та Омеляна Куцука. В минулому році непоганих успіхів досягла і кафедра боксу. Насамперед, мова йде про 14-річного Олега Ворону – переможця чемпіонату Європи з боксу серед кадетів (тренер – Богдан Когут). Рік почався з того, що ми звернулися до влади міста із власними фінансовими пропозиціями, які стосуються утримання спортивних закладів міста, підтримки спортивних заходів, а також забезпечення участі наших спортсменів в обласних та всеукраїнських змаганнях.

– Що заплановано цього року у фінансуван­ні спортивної галузі, а також – оновленні спор­тивної інфраструк­тури?
– У 2017 році у міському бюджеті передбачено 5 млн. гривень на утримання ДЮСШ управління освіти та ДЮСШ «Сокіл». Окремою програмою, а саме – окремим рядком у фінансовій підтримці у нас традиційно є так звана Програма підтримки громадських спортивних організацій. Влада міста та депутатський корпус передбачили 1 млн. 20 тис. гривень на футбольний клуб «Калуш», баскетбольний клуб «Калуш-ПНУ», хокейні клуби «Білі ведмеді», «Калуський легіон» та інші команди. Традиційно, влада міста Калуша йде назустріч що­до придбання спортивного інвентарю та проведення ремонтних робіт в наших навчально-спортивних закладах. Такі рішучі кроки дають можливість із певним оптимізмом вважати, що галузь фізичної культури та спорту буде підтримана з боку влади, а, відповідно, сама галузь буде давати високі спортивні результати, принаймні, не нижчі, аніж у 2016 році.

– Декілька років тому Ви стверджували, що Калуш не культивує окремих видів спорту, а окремі спортивні секції мають сильну тре­нерську базу та масштабну популяризацію. Чи продовжуєте цей курс надалі?
– Стратегічно обраний ще десять років тому курс засвідчив, що ми на правильному шляху, оскільки наше завдання – надати якісні умови праці наших тренерів у тих навчально-спортивних закладах, які є в Калуші. Водночас, ми продовжуємо поповнювати спортивну базу, проводячи ремонтні роботи, які дозволять в комфортних умовах проводити заняття для наших дітей. За минулий рік найбільше з того, що нам вдалося за підтримки міської влади – це проведення капітального ремонту легкоатлетичної доріжки на міському стадіоні «Хімік». Така сучасна доріжка – єдина поки що в нашій області, на якій можна проводити як навчально-тренувальні зайняття, так і, відповідно, змагання певного рівня. Разом із тим, цьогоріч ми продовжимо проводити ремонтні роботи щодо реконструкції залів ДЮСШ «Сокіл». Знаєте, 40-річна база постійно потребує капіталовкладень у ремонт. Але ми на правильному шляху.
Щодо басейнів. Я радий, що в місті фактично за 25 років усі наші спортивні заклади збережені. На сьогодні в нас функціонує одразу два басейни. Один з них – в приватній структурі, але на його базі створено шикарний комплекс, де надається широке коло послуг, починаючи від плавання та закінчуючи тренажерним залом. Відповідно, наш бюджетний басейн «Посейдон» ми привели в належний вигляд. Хоча так: є ще певні моменти, над якими потрібно попрацювати. Зокрема, оновлення потребує вентиляція закладу. Але в основі – басейн вже зроблений.
– А як щодо стадіону «Хімік»? Мова йде про трибуни спортивної арени, яка, як жартують футбольні симпатики, вже не в змозі умістити всіх шанувальників ФК «Калуш».
– На сьогодні на нашому стадіоні є 800 місць глядачів, обладнаних пластиковими кріслами. Решта місця – це дерев’яні посадочні крісла. В цьому році ми продовжимо встановлення більш сучасних сидінь. Хочу зазначити, що з числа громадських організацій найбільш потужно працює футбольний клуб «Калуш», який взяв під свою опіку ще чотири юнацькі команди. Вони залучають до занять футболом велику кількість дітей, молоді та доросло­го населення міста Калуша. За моїми підрахунками, приблизно 250 мешканців міста різних вікових група залучені саме до футболу.

– Вже не один рік країна потерпає через відсутність хороших тренерських кадрів, що, відповідно, стоїть на заваді розвитку окремих видів спорту. Як із цим справи у Калуші?
– Питання тренерських кадрів є актуальним і проблемним на сьогоднішній день. Тренерський склад міста Калуша, на жаль, віковий. Що стосується поповнення молодими тренерами, тут є питання. Адже молоді тренери не хочуть працювати тому, що держава не забезпечує їх відповідною заробітною платою. Але це проблема, знову ж таки, більше стосується державного рівня, аніж міста Калуш.
– До речі, калушан хвилює питання щодо функціонування в місті секції фігурного катання. Чи є перспективи побачити цей красивий зимовий вид спорту в Калуші?
– Наш Льодовий палац є комунальним підприємством обласного підпорядкування, тобто, підпорядкований обласній раді та обласній адміністрації. Ті спроби, які ми робили разом із директором закладу Євгеном Герендою щодо відкриття секції фігурного катання, ні до чого не призвели. Відтак тренери, яких ми запрошували з Дніпра та Одеси, пробували займатися з дітками, проте їх, насамперед, не влаштовував рівень заробітної плати, який ми могли тут забезпечити. Відповідно, це питання на сьогодні є актуальним, але невирішеним. Тобто, фігурного катання в Калуші, на жаль, немає.
– У одному з інтерв’ю газеті «Вікна» Ви зазначили про те, що “спорт в Калуші – де боротьба за здоровий спосіб життя”. Чи вдається реалізовувати усі наміри та задуми?
– Загалом, пропаганда здорового способу життя носить масштабний характер, починаючи від дітей молодшої групи і закінчуючи дорослими людьми. Щодо дорослих, то в місті регулярно проводиться відкритий чемпіонат міста з футзалу, в якому беруть участь 42 команди з Калуша та району, а це – понад півтисячі людей, починаючи від листопада по березень.

Окрім того, за підтримки СК «Україна» та ФСК «Нафтохімік» в місті третій рік поспіль проводиться чемпіонат міста з волейболу. В цьому році приймає участь вісім команд з Калуша та району. Спільно з міським центром «Спорт для всіх» ми проводимо галузеві спартакіади серед комунальників, медиків і представників інших галузей. Серед дітей шкільного віку проводимо шкільний турнір з футзалу на призи «Народного футбольного клубу «Ураган». До нього долучаються учні других-п’ятих класів загальноосвітніх шкіл. Крім того, в Калуші проводяться різноманітні турніри з видів спорту, які культивуються в наших спортивних школах. Мова йде про легку атлетику, вільну боротьбу, спортивне орієнтування, дзюдо. Влада міста, спонсори та меценати йдуть нам назустріч, допомагаючи в проведенні таких турнірів, на які приїжджають спортсмени з усієї України, а також – з-за кордону.
– Наостанок, хотілося б поцікавитися Ва­шою думкою стосовно того, чи вистачає нині місту Калушу спортивних видовищ, враховуючи активну роботу щодо популяризації ігрового спорту з боку ФК «Калуш» та БК «Калуш-ПНУ»?
– Я вже зазначав, що проведення спортивних заходів у місті вже настільки стало потужним, що наші спортивні заклади не відповідають потребі наших вболівальників. Тож, зараз все активніше підіймається питання щодо будівництва в місті універсальної спортивної арени, яка би могла розмістити не тільки самих учасників змагань з різних видів спорту, але й глядачів. Тому питання щодо будівництва цієї спортивної арени – на порядку денному. Як мінімум – це мала би бути спортивна арена на тисячу посадочних місць. Розумію, що це дуже дороговартісний проект. Але я сподіваюсь, що ця мрія колись реалізується, адже правильна мрія колись має втілитися ужиття.
– Дякую за розмову, Михайле Васильовичу.

Розмовляв Андрій МЕНІВ, журналіст калуської газети «Вікна»

Залишити відповідь