Матч-відкриття в Брошнів-Осаді з гірким фіналом

«Карпати» (Брошнів-Осада) – ФК «Калуш» (Калуш) – 2:1 (0:1)

5-й тур чемпіонату області з футболу. Перша ліга (група «Б»)

27 квітня 2016 – 17.00, с.м.т. Брошнів-Осада, стадіон «Карпати», +16°С, 300 глядачів

Інспектор і делегат ІФФФ: Овчар Ігор (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Заліський Іван (м. Івано-Франківськ) і Геник Ігор (м. Коломия)

4-й арбітр: Острижнюк Мирослав (м. Івано-Франківськ)

«Карпати»: Атаманчук Любомир (К), Громоляк Андрій, Петрик Євгеній, Кащій Микола-Дмитро, Барановський Олег (Пілянський Богдан, 76), Боришкевич Володимир, Покачайло Ромуальд (Паньків Станіслав, 55), Ляхович Михайло (Яворський Георгій, 46), Кузьмин Роман (Стасів Роман, 68), Кушецький Ігор (Януш Орест, 90+3), Романишин Ростислав

ФК «Калуш»: Кузів Богдан, Гудак Степан (Гладенький Віталій, 79), Олевич Ярослав (К), Ковальчук Тарас, Коско Юрій, Драган Назарій, Мельник Орест (Павелко Остап, 78), Драган Андрій (Борщ Володимир, 81), Паращій Геннадій (Генега Роман, 52), Лаврінок Василь (Костів Ігор, 72), Стовбан Любомир

Голи: Боришкевич Володимир (88), Яворський Георгій (90+4) – Драган Назарій (29)

Попередження: Барановський Олег (13), Боришкевич Володимир (64), Громоляк Андрій (71) – Драган Андрій (35), Ковальчук Тарас (38), Драган Назарій (56), Коско Юрій (60), Гладенький Віталій (88)

Через особливості календаря чемпіонату Івано-Франківської області матч-відкриття на брошнівському стадіоні «Карпати», який у підсумку завершився перемогою господарів, відбувся тільки в п’ятому турі. Як і очікувалось, він виправдав сподівання значної глядацької аудиторії, хоча на поразку в цьому поєдинку ФК «Калуш» аж ніяк не заслуговував. Стартова активність «Карпат» позначилась серією кутових і кількома провалами в центрі захисту гостей, але спочатку Кузьмин, який вийшов на забивну позицію, поцілив у нашого воротаря, а згодом після удару головою Романишина знову вдало зіграв Богдан Кузів.

Та як виявилось згодом, калушани не збирались грати лише другим номером і поступово зуміли вирівняли гру. Першим прицільним ударом по центру воріт відзначився Андрій Драган, також постійно тримали в напрузі оборону обидва фланги, де продуктивно підключались до атак Паращій і Лаврінок. Центральні півзахисники ФК «Калуш» активно діяли у відборі, а диригував діями партнерів по команді Орест Мельник.

На 29-й хвилині пройшла фірмова передача від диспетчера ФК «Калуш», Василь Лаврінок, який перебував в пасивному офсайді, дезорієнтував брошнівських захисників, а Назарій Драган, підключившись з глибини поля вийшов до воріт і чітко переграв Любомира Атаманчука. Знову в подібній ситуації шостий номер гостей міг забивати одразу ж після перерви, проте цього разу капітан «Карпат» ногою зумів відвести загрозу.

Такий перебіг подій, напевне, ошелешив футболістів з Брошнів-Осади. Крім короткочасного штурму наприкінці першого тайму, який завершився двома кутовими і неточним ударом зі штрафного, десь до 70-ї хвилини у них мало що виходило. А всі небезпечні постріли, в основному з середньої відстані, тягнув Богдан Кузів.

Щоб переламати хід поєдинку наставник брошнівчан вдався до серії замін. Так, значно пожвавив гру в другому Георгій Яворський, а Стас Паньків, як тільки вийшов на газон, пробивав, перебуваючи в 12-ти метрах від воріт, але запустив шкіряну кулю набагато вище від поперечини.

В підсумку якісніша лава запасних виявилась у Василя Качура. Господарі різко підняли темп, і, після вимушених замін лідерів півзахисту калушан Мельника і Андрія Драгана, зуміли переламати хід поєдинку. Вирішальною стала помилка молодого захисника Віталія Гладенького, який завалив на лінії штрафного майданчика Яворського, а Боришкевич зручну нагоду використав на всі 100%, перегравши Богдана Кузіва.

Фінал гри для ФК «Калуш» і взагалі вийшов гірким. Вже на останніх доданих хвилинах, коли гості відчайдушно оборонялись, суддя призначив у їх ворота сумнівний пенальті. До того ж, в цьому ігровому епізоді була очевидна гра рукою з боку нападника «Карпат». Тут, враховуючи особливості суддівства в українському футболі взагалі, важко щось коментувати. Показовим для оцінки якості арбітражу є момент на 71-й хвилині, коли навмисний грубий підкат у виконанні Андрія Громоляка, що по великому рахунку тягнув на вилучення, головний арбітр матчу оцінив гірчичником і… призначенням вільного (!?) удару.

«Карпати-юнаки» – ФК «Калуш-юнаки» – 1:1 (1:1)
Склад ФК «Калуш-юнаки»: Телько Андрій (К), Коколин Андрій, П’ясецький Іван, Катола Микола, Ліщинський Юрій, Кальмук Віталій (Мельниченко Дмитро, 80+2), Кулинин Андрій, Минай Роман, Максимович Валерій, Беник Денис (Магас Євген, 68), Пробоїв Святослав
Голи: Рошко Роман (13) – Минай Роман (5, з пенальті)
Попередження: Кальмук Віталій (40), Минай Роман (43)

В матчі юнацьких складів гості ледь встигли вийти вперед (11-метровий за порушенні на Андрії Кулинині реалізував Роман Минай), як нападник «Карпат» Рошко швидко зрівняв рахунок. Далі – брошнівські юнаки частіше володіли ініціативою і мали значно більше можливостей для того, щоб здобути перемогу в цьому принциповому поєдинку, та в підсумку все завершилось бойовою нічиєю.

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ ТУРУ:

Група «А»
«Придністров’я» (Тлумач) – «Ніка-Івано-Франківськ» (Івано-Франківськ) – 0:4 (юнаки – 0:4)
«Карпати» (Коломия) – «Оскар» (Підгір’я) – 1:0 (0:2)