ФК «Калуш» (Калуш) – «ГалВапно» (м. Галич) – 2:1 (0:0)

18-й тур чемпіонату області з футболу (перша ліга)

Інспектор і делегат ІФФФ: Овчар Ігор (м. Івано-Франківськ)

Арбітр: Дем’янчук Тарас (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Маланюк Любомир і Липко Мирослав (обидва – м. Івано-Франківськ)

Четвертий арбітр: Римарчук Любомир (с.м.т. Рожнятів)

ФК «Калуш»: Кузів Богдан, Олевич Ярослав (Фітковський Тарас, 90+3), Микуляк Ярослав (К), Новицький Андрій, Гладенький Віталій (Гудак Степан, 82), Рибатчин Андрій, Мельник Орест, Коско Юрій (Борщ Володимир, 87), Стовбан Любомир, Кравців Микола, Денега Богдан (Демків Ярослав, 84)

«ГалВапно»: Вандзіляк Андрій, Вовчук Ярослав, Гаврилишин Віталій, Белей Василь (Космірак Андрій, 13), Іванишин Юрій, Вовчук Юрій, Гуменюк Вадим, Данів Назарій, Гундяк Василь, Худобяк Ігор (К), Цимбалістий Ігор (Томин Тарас, 46)

Голи: Стовбан Любомир (58), Кравців Микола (78) – Худобяк Ігор (51)

Попередження: Денега Богдан (7), Микуляк Ярослав (65), Новицький Андрій (80) – Томин Тарас (90+2)

За останні роки «ГалВапно» повинно було б претендувати на більш високі місця в обласному чемпіонаті. Проте ні стабільне фінансове становище, ні присутність в складі багатьох відомих в області “зірок”, не змогли гарантувати галицькій команді реалізацію такого потенціалу, що у підсумку виливалось у зміщення з посади тренерів, останнім з яких виявився Микола Пристай.
Зі старту на полі калуського стадіону «Хімік» зав’язалась рівна гра зі взаємними шансами. Перший по справжньому гольовий момент глядачі побачили лише на 30-й хвилині матчу – на лінії штрафної суперників Кравців грудьми скинув Любомиру Стовбану, відбувся удар і кіпер гостей вимушено перевів м’яча на кутовий.
Це загострення стало своєрідним сигналом для більш активних дій і калушани одразу ж створили цілу низку небезпечних ситуацій, яка завершились ударом головою Коска в поперечину. Галичани відповіли потужним пострілом Цимбалістого, а ще раз калуські захисники відпустили в штрафній Ігоря Худобяка, але капітан і граючий головний тренер гостей пробив набагато вище воріт.
Друга половина розпочалась приголомшливо для ФК «Калуш», коли Олевич з Мельником недбало розіграли штрафний в центрі поля. Кращий бомбардир чемпіонату Худобяк перехопив м’яча і, вигравши забіг у захисників, чітко поклав його в дальній від Кузіва кут воріт – 0:1. Через кілька хвилин захисні порядки калушан знову похитнулись і ситуація могла стати взагалі критичною – одразу два (!) гравці «ГалВапна» вибігли на самотнього голкіпера, проте вкрай невдало розпорядились м’ячем.
На щастя, господарям доволі швидко вдалось зрівняти рахунок: Орест Мельник підхопив м’яча на власній половині поля і кинув у прорив Кравціва, той пройшов флангом і прицільно навісив в район 11-метрової позначки, там своєчасно з’явився Стовбан і розстріляв ворота. 1:1!
Гра загострилася і команди по черзі стали обмінюватись стрімкими атаками, в яких калушани були значно гострішими. В одній з них Кравців і Стовбан повторили останню гольову комбінацію, проте Любомир, вийшовши віч-на-віч з голкіпером, якось незграбно проштовхнув м’яча в руки Вандзіляку.
Розв’язка наступила на 78-й хвилині: фланговий рейд Рибатчина, навіс в штрафний майданчик і Микола Кравців забив свій дежурний гол з другого поверху. Калушани перемогли 2:1 і наступної неділі на них очікує надважливий виїзний матч в Тлумачі – «Придністров’я» має в своєму активі лише на очко більше і ділить третю-четверту сходинки з коломийськими «Карпатами», які, лідируючи 3:0 в домашньому “дербі” з ФК «Турка», за останні 15 хвилин примудрились пропустити тричі і зіграли унічию.

ФК «Калуш-юнаки» – «ГалВапно-юнаки» – 0:0
Склад ФК «Калуш-юнаки»: Сидор Юрій (К), Свирид Віталій, Король Андрій, Івахнюк Віталій, Маліборський Валерій, Куцела Юрій, Мельник Олександр, Федорин Ростислав (Криськів Юрій, 67), Бігун Олександр, Малинка Сергій, Басник Володимир
Попередження: Федорин Ростислав (26)

Інші результати 18-го туру:

«Карпати» (Коломия) – ФК «Турка» (Турка) – 3:3 (юнаки – 3:0)
«Ніка-Івано-Франківськ» (Івано-Франківськ) – «Кроно-Карпати» (Брошнів-Осада) – 1:4 (0:1)
ФК «Перегінське» (Перегінське) – «Покуття-Євромодуль» (Снятин) – 2:0 (1:0)
«Нафтовик» (Долина) – «Придністров’я» (Тлумач) – 1:2 (3:1)