ФК “Снятин” – ФК “Калуш” – 3:1 (юнаки – 0:0)

ФК «Снятин» (Снятин) – ФК «Калуш» (Калуш) – 3:1 (0:0)

23-й тур чемпіонату області з футболу (перша ліга)

Інспектор і делегат ІФФФ: Сікора Василь (м. Івано-Франківськ)

Арбітр: Дем’янчук Тарас (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Шевчук Мирослав (с. Крилос, Галицький р-н) і Загнибіда Ігор (м. Івано-Франківськ)

Четвертий арбітр: Стасинець Олег (м. Івано-Франківськ)

ФК «Снятин»: Федоров Денис, Плехтяк Василь (К), Тофан Василь, Новицький Андрій, Скибінський Георгій, Шинкарик Іван (Пантелюк Михайло, 90+2), Кондратко Назар, Лахнюк Андрій, Кубай Євген, Лукинюк Михайло (Малярчук Святослав, 90+2), Голей Андрій

ФК «Калуш»: Федик Любомир, Фітковський Тарас, Олевич Ярослав, Питльований Олег, Гудак Степан (Яловий Роман, 83), Боднар Олег, Мельник Орест, Драган Андрій, Денега Богдан, Стовбан Любомир, Король Андрій (К) (Борщ Володимир, 65)

Голи: Стовбан Любомир (46) – Плехтяк Василь (78, з пенальті), Лукинюк Михайло (86), Кубай Євген (90+1)

Попередження: Мельник Орест (31), Федик Любомир (53) – Кондратко Назар (67), Скибінський Георгій (81)

В цьому сезоні ФК «Калуш» і ФК «Снятин» виступають не зовсім вдало. Обидві команди знаходяться на дні турнірної таблиці і борються за “виживання”, тому зустріч мала важливе турнірне значення для обох суперників.
Перші хвилин п’ятнадцять гравці-учасники матчу призвичаювались до особливостей газону стадіону «Колос», і лише під кінець цього відрізку удар головою наніс сьомий номер господарів Михайло Лукинюк, який ледь не влучив у нижній кут. Калушани свій перший шанс отримали на 25-й хвилині: Король з Драганом розіграли коротку “стінку” і останній, вийшовши на самоті до воріт, проштовхнув м’яч повз Дениса Федорова, але й мимо стійки.
Ще по одному гольовому моменту команди створили в заключній п’ятихвилинці тайму. Спочатку активний Лукинюк з вигідної позиції пробив точно в руки Любомиру Федику, а вже на останніх секундах чистий вихід один-на-один (тут знову варто відзначити передачу Андрія Короля) змарнував Любомир Стовбан, який переграв голкіпера, але пробив не достатньо сильно, і захисники встигли винести м’яч з лінії порожніх воріт.
Другу половину зустрічі ФК «Калуш» розпочав результативно – Стовбан самотужки продерся по центру і заставив капітулювати Федорова – 1:0. Після пропущеного м’яча ФК «Снятин» активізувався і поступово нав’язав калушанам жорстку силову боротьбу на всіх ділянках поля. Гості ж всі свої сили выдрядили на оборону власних воріт, лише зрідка організовуючи вилазки на чужу половину. На 67-й хвилині Богдан Денега обікрав заднього захисника, проте за явний фол “останньої надії” арбітр Дем’янчук обмежився лише попередженням для Назара Кондратко.
Слід віддати належне футболістам ФК «Снятин», які безперервно йшли вперед, намагаючись будь-що створювати гольові моменти, і вони були. Так, після потужного дальнього пострілу гостей врятувала стійка, кілька разів вдало зіграв Любомир Федик, а після подачі з кутового і удару Василя Тофана голкіпера калушан на лінії воріт підстрахували захисники.
Досягли своєї мети снятинці наприкінці матчу. Спочатку їх капітан Василь Плехтяк реалізував 11-метровий штрафний удар, а далі – Михайло Лукинюк і Євген Кубай скористались промахами лінії оборони ФК «Калуш». Господарі перемогли 3:1 і на одне очко випередили калушан в турнірній таблиці.

Підопічні Ярослава Коника, грамотно побудувавши свою гру від оборони, нічого не спромоглися створити в атаці, проте й не дозволили забити суперникам. В підсумку – нульова нічия.

Юнаки ФК «Калуш»: Сидор Юрій, Іваницький Ярослав (Король Андрій, 28), Федоришин Василь, Романів Артур, Тепчук Вадим, Кобрин Олег, Мельник Олександр, Бігун Олександр, Басник Володимир, Заріцький Володимир (К), Федорин Ростислав (Малинка Сергій, 63)
Попередження: Басник Володимир (50), Заріцький Володимир (58)

Результати інших матчів 23-го туру:

«Гуцульщина» (Косів) – «Гал-Вапно-Енергетик» (Галич) – 0:0 (юнаки – 2:0)
«Карпати» (Коломия) – МФК «Ніка-Тепловик» (Івано-Франківськ) – 1:0 (1:1)
«Нафтовик» (Долина) – «Славія» (Отинія) – 0:0 (4:1)
«Сокіл» (Угринів) – «Кроно-Карпати» (Брошнів-Осада) – -:+ (0:6)
«Газовик» (Богородчани) – «Придністров’я» (Тлумач) – 6:0 (5:0)

P.S. Окремо хочеться обговорити якість суддівства чемпіонату, від якої
наша команда чи не найбільше потерпіла в цьому сезоні. Після епізоду на 67-й хвилині згадується домашній матч калушан в першому колі якраз зі Снятином, який червона картка Андрія Короля в аналогічній ситуації залишила ФК «Калуш» у чисельній меншості. Сюди ж можна додати безглузді вилучення Олевича і Микуляка, призначений пенальті і забитий але не зарахований м’яч в Богородчанах. Після таких ігор важко щось пояснювати тренеру своїм футболістам, гравцям – вболівальникам, а керівництву команд – спонсорам.
До речі, епізод, який призвів до “покарання” у вигляді пенальті в звітному матчі розпочався з порушення правил при вкиданні м’яча з-за бокової, коли гравець переступив лінію поля і про це активно сигналізували арбітрам представники гостей. На це Т. Дем’янчук ніяк не відреагував, як і на протести гравців ФК «Калуш» в моментах порушення проти Денеги і призначення одинадцятиметрового удару. Можна згадати, також дії цього рефері під час домашньої зустрічі калушан з «Гал-Вапно-Енергетик» в 15-му турі, коли він свідомо проігнорував присутність другого м’яча на футбольному полі, і замість спірного удару призначив кутовий, з якого галицька команда й відігралась.
Тема манер роботи суддівського корпусу обласної федерації футболу наболіла і не нова. Розмір винагороди арбітрів є вкрай низьким, що аж ніяк не сприяє росту їх майстерності, а покарання у вигляді одного-двох матчів дискваліфікації успішно компенсується обслуговуванням футбольних змагань міст і районів Івано-Франківської області. Можливо, створення у наступному році Прем’єр ліги якось допоможе вирішити цю проблему?