“Нафтовик” – ФК “Калуш” – 1:3 (юнаки – 1:2)

Успішний старт ФК «Калуш» в цьому сезоні

«Нафтовик» (Долина) – ФК «Калуш» (Калуш) – 1:3 (0:0)

1-й тур чемпіонату області з футболу. Перша ліга (група «Б»)

Інспектор і делегат ІФФФ: Фреїк Ілля (м. Івано-Франківськ)

Арбітр: Лаврів Олексій (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Шевчук Мирон (Галицький р-н) і Садловський Михайло (Тисменицький р-н)

«Нафтовик»: Димид Святослав (К), Пастух Іван, Громоляк Назар, Гошовський Михайло, Штеньович Віктор, Вецко Сергій (Копистянський Андрій, 75), Романів Тарас (Рапач Руслан, 38), Боднар Олег (Шатковський Олег, 46), Салаш Андрій (Петрушка Олег, 66), Жмуркевич Андрій, Паньків Іван

ФК «Калуш»: Клепко Олексій, Микуляк Ярослав (Гладенький Віталій, 69), Олевич Ярослав (К), Ковальчук Тарас (Драган Назарій, 75), Коско Юрій, Мельник Орест (Гудак Степан, 57), Павелко Остап, Драган Андрій, Генега Роман (Паращій Геннадій, 66), Лаврінок Василь, Головінський Любомир (Стовбан Любомир, 75)

Голи: Жмуркевич Андрій (78) – Драган Андрій (46), Лаврінок Василь (50), Стовбан Любомир (90+3)

Нереалізований пенальті: Стовбан Любомир (90+3)

Попередження: Гошовський Михайло (30), Жмуркевич Андрій (70)

Калушани успішно стартували в сезоні-2016, доволі впевнено перемігши на виїзді «Нафтовик» з рахунком 3:1. Перед початком цього матчу про наміри відродити колишню славу футбольної команди оголосила влада міста і Долинського району. Та якщо футбольна громадськість Долини знаходиться лише на витоках цього складного процесу, то ФК «Калуш» вже подолав певний етап на шляху до створення сучасного футбольного клубу.

Примітним є такий факт, що цей матч виявився дебютним для головного тренера гостей Петра Лесіва, котрий розпочинав свою професійну футбольну кар’єру саме в Долині. Про тісний контакт двох непримиренних команд-суперниць засвідчує також присутність в складі гостей двох недавніх лідерів «Нафтовика» – Василя Лаврінка і Геннадія Паращія, а калушани Олевич, Микуляк і Андрій Драган в свій час виступали в чемпіонаті області під керівництвом нев’янучого Степана Йосиповича Штеня.

В першій половині зустрічі, окрім територіальної переваги, гравцям ФК «Калуш» не вдавалось досягти чогось путнього біля воріт суперника, який основні свої сили зосередив на власній половині поля. Лише на 28-й хвилині на гострий навіс Остапа Павелка вривався до воріт Роман Генега, у відповідь – зі штрафного небезпечно пробивав Олег Боднар, проте з рикошетом м’яч таки потрапив в руки до Олексія Клепка.

Подовгу контролюючи ситуацію, гості все ніяк не могли налагодити комбінаційну гру. Натомість гравці нашої центральної ланки час від часу припускались прикрих втрат м’яча, і після чергової помилки на останній хвилині тайму єдину реальну загрозу біля воріт калушан самотужки створив Іван Паньків.

Проте вже на перших секундах другої 45-хвилинки калушани повели в рахунку: Орест Мельник чіткою передачею розрізав центр захисту господарів і Андрій Драган не схибив. А ще через п’ять хвилин, скориставшись певною розгубленістю оборонців, запресингували захист “нафтовиків” Головінський з Лаврінком, і останній головою спрямував в кут воріт м’яч, який відскочив від поперечини – 2:0. Вдруге Василь міг забивати на 57-й хвилині, проте його удар з меж штрафного майданчика у відчайдушному підкаті заблокував хтось із захисників.

Долиняни також не опускали руки. Найбільш активний в складі
«Нафтовика» Паньків поборовся до кінця і виконав навіс від лицевої лінії, який ударом головою замкнув Андрій Жмуркевич. Більшого підопічні Петра Лесіва досягти суперникам не дали. До того ж, вже у доданий ігровий час за фол на Василю Лаврінку арбітр призначив 11-метровий. Ударом з позначки Стовбану переграти Святослава Димида не вдалось, проте з другої спроби форвард калушан таки увігнав м’яча в сітку.

«Нафтовик-юнаки» – ФК «Калуш-юнаки» – 1:2 (0:1)
Склад ФК «Калуш-юнаки»: Телько Андрій (К), Коколин Андрій, П’ясецький Іван, Катола Микола, Ліщинський Юрій, Минай Роман, Максимович Валерій (Сенів Віталій, 64), Кальмук Віталій, Кулинин Андрій, Овчар Володимир, Тимків Михайло (Мельниченко Сергій, 71)
Голи: Бабінчук Михайло (50) – Кальмук Віталій (10), Кулинин Андрій (41)
Попередження: Коколин Андрій (5), Кулинин Андрій (54), Телько Андрій (63)

В першій сорокахвилинці зустрічі калуські юнаки, яких очолив перед початком чемпіонату Василь Кулинин, практично повністю переграли своїх опонентів. Підсумком став забити “швидкий” м’яч, і коли на старті другого тайму Кулинин-молодший хитрим ударом метрів з 40-ка знову пошив у дурні голкіпера долинян, здалося, що справу, як то кажуть, вже зроблено.
Та вже через десять хвилин фланговою обрізкою Володимира Овчара уміло скористався капітан юнаків «Нафтовика» Михайло Бабінчук, який пробив чітко в кут і без шансів для нашого голкіпера. Після цього калушани занервували, заробивши декілька не зовсім потрібних попереджень. Могли господарі вирвати й нічию, проте на удар з району 11-метрової позначки якимось дивом зумів відреагувати Телько.