«Нафтовик» (Долина) – ФК «Калуш» (Калуш) – 1:2 (1:1)

10-й тур чемпіонату області з футболу (перша ліга)

Інспектор і делегат ІФФФ: Овчар Ігор (м. Івано-Франківськ)

Арбітр: Вовчок Ярослав (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Шевчук Мирослав (с. Крилос, Галицький р-н) і Геник Ігор (м. Коломия)

Четвертий арбітр: Липецький Петро (м. Івано-Франківськ)

«Нафтовик»: Шиян Роман (Смоляр Олександр, 62), Громоляк Назар, Пастух Іван, Сосєнков Олег, Гошовський Михайло (Шатковський Олег, 63), Паньків Іван (Грицак Ігор, 74), Лаврінок Василь, Громоляк Андрій (К), Петрик Євгеній, Гутник Богдан, Медвідь Богдан

ФК «Калуш»: Плетеницький Микола, Гладенький Віталій, Олевич Ярослав (К), Микуляк Ярослав, Новицький Андрій, Драган Назарій, Мельник Орест, Коско Юрій (Стовбан Любомир, 39), Драган Андрій (Ковальчук Тарас, 85), Януш Орест (Боднар Олег, 84), Гром’як Тарас

Голи: Сосєнков Олег (11, з пенальті) – Януш Орест (38), Драган Назарій (76)

Попередження: Паньків Іван (31), Лаврінок Василь (32), Сосєнков Олег (69) – Гладенький Віталій (11), Ковальчук Тарас (87), Олевич Ярослав (90+3)

Ще в не такі вже й забуті часи зустріч ФК «Калуш» з «Нафтовиком» вважалась центральною в будь-якому турнірі. Але пріоритети змінились. Калушани сьогодні знаходяться лише на початку свого шляху до відновлення втрачених колись позицій, а команда нев’янучого Степана Штеня потерпає через відсутність належного фінансування і матеріально-технічної бази, а відповідно – не має достатньої кількості кваліфікованих гравців і результатів в турнірній таблиці.
Матч в Долині гості розпочали в агресивному ключі. На 5-й хвилині Орест Януш накрутив на фланзі свого опонента і навісив, але удар Коска головою точним не вийшов. Одразу ж не порозумівся з власними оборонцями і незграбно зіграв на виході молодий Шиян, який стояв у рамці «Нафтовика» за відсутності більш досвідченого Святослава Димида, і захисники вимушено винесли на кутовий.
Попри активність, гравці ФК «Калуш» декілька разів необачно втратили м’яч в центрі поля, і черговий сумбур на 10-й хвилині завершився пропущеним голом. Забутий поблизу нашої штрафної Богдан Медвідь гострим пасом вивів Василя Лаврінка на забивну позицію – переграти Миколу Плетеницького в ближньому бою півзахиснику долинян ціною порушення і жовтої картки завадив Гладенький, а Олег Сосєнков чітко виконав вирок. 1:0.
Після цього «Нафтовик» закрився на власній половині, дозволивши калушанам подовгу володіти м’ячем. Та час спливав, а цікавих моментів не виникало. Зате атакувальне тріо господарів поля Лаврінок-Медвідь-Гутник постійно тримало в напрузі оборону гостей.
ФК «Калуш» зрівняв рахунок незадовго до перерви, хоча гол і вийшов нелогічним: Коско сильно прострілив з флангу, захисники промайнули мимо м’яча і він потрапив до ніким не прикритого Януша, який добре знає що робити в подібних ситуаціях – 1:1.
Після заміни Коска на Стовбана, і настанов, отриманих у перерві, калушани заграли значно гостріше, включивши пресинг. Двічі після активних дій Андрія Драгана і Ореста Януша м’яч ковзав по поперечині воріт долинян, та ще раз Тарас Гром’як розвернув захисників, але з лівої пробив вище.
На 64-й хвилині просто зобов’язаний був забивати Стовбан, проте замикаючи навіс зі штрафного, Любомир в дотик не влучив метрів з семи. Януш на пару з Андрієм Драганом розіграли комбінацію в чужій штрафній, проте точним завершальний удар не вийшов. За це гості ледь не поплатились: одразу четверо гравців «Нафтовика» вийшли в контрвипад проти двох захисників гостей, але їх підвела неточність в передачі.
Далі – ФК «Калуш» продовжив створювати момент за моментом і таки домігся свого. Тарас Гром’як в дотик вивів Назарія Драгана на самотньго голкіпера і той холоднокровно відправив м’яча у верхній кут воріт. В останні п’ятнадцять хвилин калушани могли тільки збільшувати перевагу, та знову не використали свої нагоди Гром’як і Андрій Драган. А на очікуваний перед фінальним свистком завершальний штурм знекровлений «Нафтовик» так і не спромігся.

«Нафтовик-юнаки» – ФК «Калуш-юнаки» – 1:4 (1:3)
Склад ФК «Калуш-юнаки»: Рисей Олег, Романів Артур (К), Король Андрій, Палько Андрій, Устінський Іван (Шийко Микола, 73), Кобрин Олег, Генега Роман, Малинка Сергій, Ліщинський Юрій (Минай Роман, 58), Тимків Михайло (Коколин Михайло, 44), Антонюк Олег (Романів Володимир, 63)
Голи: Захарко Назарій (13, автогол), Пеляк Владислав (29) – Тимків Михайло (33, 40), Кобрин Олег (66)
Попередження: Генега Роман (55), Коколин Михайло (74)

Матч юнацьких складів для місцевої команди розпочався невдало – на 13-й хвилині їхній захисник Назарій Захарко відправив м’яча у власні ворота. Гідно протистояти ФК «Калуш-юнакам» господарям поля вдавалось лише до 30-ї хвилини, коли вони зуміли зрівняти рахунок. Та згодом підопічні екс-гравця «Нафтовика», а нині – тренера калушан Петра Лесіва, повністю переграли своїх опонентів, що підтвердили дублем Михайла Тимківа і голом Олега Кобрина.

Інші результати:

«Гуцульщина» (Косів) – «Тепловик-ДЮСШ №3» (Івано-Франківськ) – 0:4 (юнаки – 0:3)
«Карпати» (Брошнів-Осада) – «Придністров’я» (Тлумач) – 8:0 (6:1)
«Покуття-Євромодуль» (Снятин) – «Галичина» (Івано-Франківськ) – 0:3 (12:0)
«Карпати» (Болехів) – «Карпати» (Коломия) – 1:4 (2:2)
«Дністер» (Галич) – «Оскар» (Підгір’я) – 4:2 (1:2)

Ще один матч 10-го туру: ФК «Турка» – «Ніка-Івано-Франківськ» відбудеться в п’ятницю.