ФК “Калуш” – ФК “Перегінське” – 1:2 (юнаки – 1:1)

А судді хто?!

ФК «Калуш» (Калуш) – ФК «Перегінське» (с.м.т. Перегінське, Рожнятівський р-н) – 1:2 (1:0)

15-й тур чемпіонату області з футболу (перша ліга)

14 вересня 2014 – 16.00, м. Калуш, стадіон «Хімік», +23°С, 600 глядачів

Інспектор і делегат ІФФФ: Ольшанецький Василь (м. Івано-Франківськ)

Арбітр: Романюк Анастасія (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Дідушицький Ігор і Дем’янчук Тарас (обидва – м. Івано-Франківськ)

Четвертий арбітр: Заліський Іван (м. Івано-Франківськ)

ФК «Калуш»: Кузів Богдан, Микуляк Ярослав (К), Новицький Андрій, Фітковський Тарас (Драган Назарій, 46), Гудак Степан, Боднар Олег, Мельник Орест, Рибатчин Андрій, Коско Юрій (Борщ Володимир, 77), Стовбан Любомир (Кравців Микола, 78), Денега Богдан

ФК «Перегінське»: Дранчук Роман, Оринчак Богдан, Данищук Віктор, Гребінський Ігор, Лазорик Микола, Локатир Святослав (Бігун Роман, 90+1), Іванишин Юрій, Курташ Роман (К), Веприк Олег, Корнута Любомир, Соломчак Ярослав (Ковальчук Тарас, 46)

Гол: Стовбан Любомир (6) – Веприк Олег (63, 69, обидва – з пенальті)

Попередження: Мельник Орест (58, 81), Кузів Богдан (83) – Курташ Роман (55)

Вилучення: Мельник Орест (81)

Матч у Калуші між претендентами на срібний і бронзовий комплекти нагород, якими сьогодні вважаються обидва суперники, обіцяв стати битвою за шість очок. До того ж, калушани прагнули реваншу за розгромну поразку на полі суперника місячної давності. І футбол, як видовище, на яке прийшли в цей день подивитись чисельні вболівальники, до певного моменту виправдовував їх сподівання… Але про все це – по порядку.
Початок зустрічі запам’ятався обопільними ударами з далекої відстані: у калушан відмітився Орест Мельник – воротар лише з другої спроби зафіксував м’яч, а пильність Кузіва перевірив Святослав Локатир. І зовсім скоро господарі вийшли вперед. Денега зі Стовбаном заплутали захисників і останній перекинув розгубленого Дранчука. 1:0.
У відповідь гості налагодили контроль над м’ячем і почали тиснути на ворота ФК «Калуш». Одразу ж небезпечно пробив Юрій Іванишин, згодом він же гостро навісив з флангу на Богдана Оринчака, який міг забивати головою. Особливо гаряче в штрафній було на 22-й хвилині, коли Кузів відпустив від себе м’яча, і дивом не влучив у рамку воріт Любомир Корнута. У калушан, які зосереджено діяли в обороні, подібних моментів не виникало, проте Любомир Стовбан і Богдан Денега постійно тримали в напрузі оборону гостей.
Під кінець тайму Веприк з компанією зуміли закрутити круговерть в нашій штрафній, але удар диспетчера ФК «Перегінське» промайнув зовсім близько біля дальньої “дев’ятки”. Ще був кутовий на останніх хвилинах, але Лазорик, якого забули в кількох метрах від воріт, не втримав м’яча і “пожежу” зуміли погасити захисники.
По перерві суперники продовжили в подібному ключі: Перегінськ білше атакував, а Калуш захищався, не забуваючи про контратаки. В одному з епізодів вчасну реакцію продемонстрував Богдан Кузів, взявши прицільний удар Локатиря. Збій в обороні трапився на 62-й хвилині, коли капітан ФК «Калуш» Микуляк не за правилами зустрів у штрафній Любомира Корнуту – Веприк з 11-метрової позначки пробив сильно і точно. 1:1.
Здавалося б, вся боротьба ще попереду, але гру зіпсувала відверта суддівська помилка: поблизу воріт опинились на газоні Микуляк і Ковальчук, які вели відчайдушну боротьбу за м’яч. Головному арбітру матчу Анастасії Романюк здалося, що був фол зі сторони нашого захисника, і вона вдруге призначила пенальті… За такого розвитку ситуації коментувати подальший перебіг подій на полі просто немає сенсу.
В останні двадцять хвилин калушани, які на додачу залишились в меншості після вилучення імпульсивного Ореста Мельника, знайшли в собі сили і пішли вперед, але відігратись не судилось. Гості відверто заграли на відбій і при першій-ліпшій нагоді грішили симуляцією. Після фінального свистка в очах гравців ФК «Калуш» читались образа і розгубленість, адже після таких матчів ні тренеру, ні керівництву клубу чи обласної федерації футболу неможливо буде пояснити доцільність їхніх тренувань і змісту спортивної боротьби на футбольному полі.

Схожі проблеми з суддівством відчули на собі юнаки ФК «Калуш». Розпочавши з помилки у власному штрафному майданчику, підопічні Ярослава Коника вже з десятої хвилини вимушені були відіграватись, але взявши ініціативу в свої руки, створили цілу зливу гольових моментів. М’яч, немов зачарований, оминав ворота, проте дублери ФК «Калуш» не здавались і на останніх хвилинах Михайло Тимків нарешті зрівняв рахунок.
Вніс свої корективи в перебіг подій на полі і арбітр юнаків, який проігнорував, як мінімум, три ігрових епізоди, що давали підстави для призначення пенальті у ворота гостей з Рожнятівщини. Натомість обмежився попередженням, а потім – і вилученням Романа Генеги, який перечепився із захисником в штрафній ФК «Перегінське».

ФК «Калуш-юнаки» – ФК «Перегінське-юнаки» – 1:1 (0:1)
Склад ФК «Калуш-юнаки»: Сидор Юрій (К), Романів Артур, Івахнюк Віталій, Кобрин Олег, Куцела Юрій, Мельник Олександр, Свирид Віталій, Бігун Олександр (Генега Роман, 50), Басник Володимир (Маліборський Валерій, 64), Малинка Сергій (Криськів Юрій, 62), Тимків Михайло
Голи: Тимків Михайло (80+1) – Кобрин Олег (6, автогол)
Попередження: Кобрин Олег (32), Бігун Олександр (48), Генега Роман (76), Сидор Юрій (78)
Вилучення: Генега Роман (76)