«Придністров’я» (Тлумач) – ФК «Калуш» (Калуш) – 1:2 (0:1)

27 тур чемпіонату області з футболу (перша ліга)

Інспектор і делегат ІФФФ: Левко Володимир (м. Івано-Франківськ)

Арбітр: Колюшко Максим (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Герега Володимир і Кобльовський Тарас (м. Івано-Франківськ)

Четвертий арбітр: Гудима Микола (м. Обертин)

«Придністров’я»: Ткаченко Олександр, Олійник Роман, Процак Роман, Кулик Михайло, Гуменяк Ігор, Гуменяк Дмитро, Шофінець Андріан (Єжижанський Олександр, 53), Сікач Микола, Семенчук Роман, Синишин Василь, Павлюк Богдан (К)

ФК «Калуш»: Кузів Богдан, Олевич Ярослав, Микуляк Ярослав, Ляхович Михайло, Драган Андрій, Боднар Олег (Ковальчук Тарас, 73), Мельник Орест, Савчин Василь, Драган Назарій, Король Андрій (К), Стовбан Любомир (Рибатчин Андрій, 46)

Голи: Гуменяк Дмитро (64) – Драган Назарій (31), Ковальчук Тарас (73)

Попередження: Єжижанський Олександр (90+2) – Савчин Василь (9), Король Андрій (58)

В цьому сезоні «Придністров’я» і ФК «Калуш» вже тричі зустрічались між собою, і незмінно всі їхні матчі завершувались унічию. Тому господарі рішуче розпочали домашню зустріч чемпіонату, одразу взявши курс на ворота калушан. У придністровців відчувалась агресивна гра флангами, де зліва активно діяв Микола Сікач, а з права – Дмитро Гуменяк. Вже на перших хвилинах небезпечну комбінацію розіграли Сікач-Синишин-Павлюк, але останній вдарив вище воріт. На 10-й хвилині потужно вистрілив зі штрафного Ігор Гуменяк – удар прийшовся по центру і Кузів кулаками перевів на кутовий. В іншому моменті сильно низом пробивав Андріан Шофінець, та м’яч пройшов зовсім поряд з боковою стійкою.
Калушани, які в ці хвилини в основному оборонялись і вивчали особливості місцевого газону, пробували відповідати різкими конратаками. Одна з них на 21-й хвилині вийшла доволі небезпечною, коли воротам Ткаченка загрожував Назарій Драган, та на добиванні нікого не було. Через кілька хвилин в ще кращій позиції опинився Любомир Стовбан і бив на точність в нижній дальній кут воріт, але не пощастило. На 28-й хвилині на лівому фланзі активізувався Василь Савчин і виборов кутовий. Олександр Ткаченко зіграв не зовсім впевнено, і після серії ударів Назарій Драган відкриває рахунок. 0:1.
Гол дещо спантеличив господарів, і, поки вони ще якийсь час приходили до тями, калушани могли подвоїти рахунок. Так, на 35-й хвилині голкіпер «Придністров’я» вже врятував свою команду, потягнувши “мертвий” м’яч з нижнього кута воріт, а ще через дві хвилини за нього зіграла поперечина, прийнявши на себе потужний удар Назарі Драгана. Лише перед самою перервою придністровці відновили наступ, але суддівський свисток відправив команди в роздягальню.
Другий тайм розпочався з моменту Богдана Павлюка, який виграв забіг у оборонців калушан. Нападник господарів зобов’язаний був зрівнювати рахунок, опинившись віч-на-віч з голкіпером, але перший удар капітана «Придністров’я» метрів з десяти Кузів парирував, а добити м’яча йому завадили захисники. Тиск на ворота ФК «Калуш» зростав. Небезпечно б’є зі штрафного Василь Синишин – знову Кузів у грі, а за кілька хвилин Синишин пробиває вже головою, але м’яч рикошетом від газону йде вище воріт. І коли вже здавалось, що гостям вдалось вистояти, рахунок на табло стадіону «Колос» зрівнявся: досвідчений Дмитро Гуменяк, перебуваючи на межі офсайду, приймає м’яча і відправляє його в сітку. 1:1.
Після цього розпочались
“гойдалки” – пішла гра на зустрічних курсах, в якій обидві команди, ризикуючи пропустити, відповідали атакою на атаку. І тут, як то кажуть, вгадав з заміною Юрій Маляр, випустивши замість Олега Боднара свіжого Ковальчука. Вже першим своїм дотиком калушанин загрожував воротам тлумацької команди і заробив кутовий, а після подачі від прапорця, перебуваючи десь на лінії карного майданчика, Тарас наважився на удар з льоту – м’яч влучив під поперечину і ледь не розірвав сітку воріт. Фантастичний гол і 2:1 на користь ФК «Калуш»!
Тлумач спробував відновити наступ, але часу залишалось все менше і менше, та й випади гостей були доволі небезпечними. В одному з моментів продерся правим флангом Рибатчин і навісив точно на Короля, але той не зорієнтувався в ситуації і пробачив господарів. Найбільш реальною нагодою у придністровців, щоб відігратися, виявився удар Ігоря Гуменюка з близької відстані – Богдан Кузів не підвів. Втративши надію, гравці «Придністров’я» перейшли на відверту грубість, і, якби арбітр матчу був до кінця принциповим, тлумаччани повинні б були догравати у меншості. Не дочекавшись фінального свистка їх тренер Василь Гуменяк попрямував у роздягальню…