ФК “Калуш” – “Колос” (П’ядики): нічия при тотальній перевазі господарів

ФК «Калуш» (Калуш) – «Колос» (П’ядики) – 1:1 (0:0)

21 тур першості області з футболу (друга ліга)

Інспектор матчу: Попадинець Петро (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Попух Михайло (м. Івано-Франківськ), Дяченко Микола (с. Боднарів)

ФК «Калуш»: Кузів Богдан, Іванів Василь, Олевич Ярослав, Мандрик Володимир, Луцан Тарас, Боднар Олег, Мельник Орест, Салаш Андрій, Стовбан Любомир, Король Андрій (К) (Лесів Петро, 76), Микуляк Ярослав (Мельник Сергій, 86)

«Колос»: Шевчук Михайло, Баранович Іван, Вінтоняк Микола (Мельничук Віталій, 83), Волошинюк Іван, Остапчук Микола, Шарморецький Юрій (Марук Михайло, 62), Дикун Ігор, Гнатюк Олександр, Брізе Олексій, Гаврилюк Костянтин, Федюк Назарій (К)

Попередження: Іванів Василь (55), Микуляк Ярослав (71) – Вінтоняк Микола (21), Баранович Іван (36), Марук Михайло (77), Дикун Ігор (54), Федюк Назарій (77), Мельничук Віталій (90).

Вилучення: Михайло Марук (92+2)

Голи: Мельник Орест (71, з пенальті) – Микуляк Ярослав (автогол, 79)

Ще на початку сезону керівництво п’ядицького «Колоса» поставило перед командою завдання здобути першість в другій лізі, тому в Калуш гості приїхали за перемогою, щоб в заключному домашньому поєдинку з косівською «Гуцульщиною» вирішувати спір за чемпіонство. Але вже зі стартових хвилин стало зрозуміло, що обіграти ФК «Калуш» команді з коломийщини не вдасться. Господарі, заволодівши центром поля, взяли ініціативу в свої руки, і вже перша атака ледь не принесла їм дивіденди. Андрій Салаш небезпечно прострілив з правого флангу у шрафний майданчик, де Ярослав Микуляк в боротьбі з захисниками не зумів влучно пробити по воротах. Одразу ж після розіграшу кутового міг відзначитись і Ярослав Олевич, та на його удар головою з близької відстані дивом зреагував голкіпер п’ядиківців Михайло Шевчук. На цьому господарі не зупинились: обіграш Король – Мельник – Король закінчився ударом останнього, але м’яч просвистів вище воріт. Лише на 15-й хвилині капітан гостей Назарій Федюк відповів дальнім пострілом. Під завісу тайму калушани все ж зуміли відзначитись, коли Орест Мельник вивів на ударну позицію Андрія Короля. Його прицільний удар в нижній кут воріт воротар парирував, та Любомир Стовбан першим встиг на добивання, однак гол не було зараховано через сумнівний офсайд, який зафіксував асистент арбітра на лінії.
Після перерви господарі діяли в тому ж ключі, що і в першому таймі. Удар зі штрафного на 53-й хвилині у виконанні Андрія Короля струсонув поперечину воріт гостей. У відповідь ті спробували огризнулись в двох моментах, коли небезпечно били по воротах Кузіва Іван Волошинюк і Олександр Гнатюк, але все обійшлося. Калушани вели свої атаки в основному через правий фланг, де активно діяли Андрій Салаш і Любомир Стовбан. Саме індивідуальний прохід останнього у штрафний майданчик гостей на 67 хвилині був зупинений недозволеним прийомом, і арбітр матчу вказав на “точку”. Пенальті чітко реалізував Орест Мельник – 1:0.
Гості одразу ж кинулись відігруватись, і ледь не поплатились за це. На побачення з воротарем вийшов Любомир Стовбан, але замість удару нападник ФК «Калуш» чомусь вирішив зробити передачу партнерові, і момент було втрачено. Згодом прицільно бив по воротах Орест Мельник, але його удар з верхнього кута воріт потягнув воротар. А далі спрацювало старе футбольне правило: “коли не забиваєш ти – забивають тобі”. Калуські оборонці втратили пильність у своєму штрафному майданчику і загубили Назарія Федюка, який зумів закинути м’яч на дальню стійку. Ярослав Микуляк, намагаючись врятувати становище, послизнувся і, замість того щоб вибити м’яча відправив його у власні ворота. Отже нічия 1:1, яка не принесла радості жодній з команд.

Калуські юнаки взяли реванш за поразку в П’ядиках у першому колі. Зауважимо, що юнацька команда «Колоса» ще до цього туру забезпечила собі перше місце в першості, отже тим більш почесною є ця перемога для юної зміни калуського футболу.
Склад юнаків ФК «Калуш»: Якимук Іван, Добрянський Тарас, Стовбан Сергій, Лазаришин Володимир, Коновіцький Олег, Заріцький Володимир, Грицюк Роман, Заліський Андрій (Коско Юрій, 53), Ястремський Артур, Киф’юк Андрій (Гудак Степан, 75), Баландін Олег.
Голи: Заріцький Володимир (20), Киф’юк Андрій (33), Ястремський Артур (75). На 7 хвилині калушанин Володимир Лазаришин не реалізував 11-метровий штрафний удар.