ФК «Калуш» (Калуш) – «Нафтовик» (Долина) – 1:1 (0:1)

8-й тур чемпіонату області з футболу (перша ліга)

Інспектор і делегат ІФФФ: Кобиляк Ярослав (м. Івано-Франківськ)

Арбітр: Остапчук Роман (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Будункевич Мар’ян і Коропецький Володимир (обидва – м. Івано-Франківськ)

ФК «Калуш»: Кузів Богдан, Гудак Степан, 46, Олевич Ярослав (К), Ковальчук Тарас, Коско Юрій (Микуляк Ярослав, 74), Драган Назарій, Драган Андрій, Паращій Геннадій (Мельник Орест, 46), Генега Роман, Стовбан Любомир, Лаврінок Василь

«Нафтовик»: Димид Святослав (К), Громоляк Назар, Шатковський Олег, Жмуркевич Андрій, Петрушка Олег, Штеньович Віктор, Пастух Іван (Гутник Богдан, 46, Романів Тарас, 90+3), Паньків Іван, Салаш Андрій (Сокирко Віталій, 46), Боднар Олег (Копистянський Андрій, 90+3), Цюпин Роман (Вецко Сергій, 46)

Голи: Стовбан Любомир (59) – Штеньович Віктор (37)

Нереалізований пенальті: Мельник Орест (66)

Попередження: Коско Юрій (31), Драган Назарій (45), Ковальчук Тарас (73), Стовбан Любомир (88) – Громоляк Назар (7), Штеньович Віктор (44, 51), Вецко Сергій (88), Димид Святослав (90+2)

Вилучення: Штеньович Віктор (51)

Матч з «Нафтовиком» показав, ФК «Калуш» все ще знаходиться в пошуку власної гри, хоча минулорічна тенденція брати очки на виїзді і втрачати їх в домашніх стінах, здається, зберігається і в цьому сезоні. Господарі розпочали з твердими намірами “взяти своє”, і до середини першого тайму Святославу Димиду довелось декілька разів по-справжньому вступати в гру, відбиваючи удари Коска, Назарія Драгана і Стовбана.
На 24-й хвилині індивідуальний прорив у карний майданчик Василя Лаврінка дезорієнтував захисників гостей і Паращій забив, але з положення “поза грою”. Вже незабаром з правильної позиції просто повинен був відкривати рахунок Генега – знову виручив Димид, а після кутового Ковальчук не влучив у рамку.
Можливо, така невпевненість у завершальній стадії атаки передалась калуським захисникам і на 30-й хвилині вони ледь не поргавили гострий контрвипад гостей, який ціною жовтої картки зупинив Коско. Та вже наступні не зовсім злагоджені дії центральних оборонців призвели до голу, коли на ударній позиції опинився Віктор Штеньович і переграв Кузіва.

Ще до перерви вирівнювати становище міг Лаврінок, але з кута воротарського майданчика нападник ФК «Калуш» навіть не влучив у рамку воріт. Ситуація на користь калушан змінилась, коли не впорався з нервами юний Штеньович, і «Нафтовик» залишився у меншості. Майже одразу ж помилились захисники гостей і Любомир Стовбан, скориставшись подарунком, зрівняв рахунок.
Калушани посилили тиск, і знову вже головою влучно пробивав Стовбан – Димид витягнув “мертвий м’яч”. Згодом за очевидний фол на Андрію Драгані арбітр призначив пенальті, та капітан гостей в цей день, напевне, зловив кураж і не дозволив переграти себе з 11-метрової позначки Оресту Мельнику.
В час що залишився ФК «Калуш» безперервно атакував, та щастя було на боці гостей з Долини: удар головою Андрія Драгана прийшовся в поперечину, ще один його постріл з центру штрафного майданчика тягне воротар, метрів з трьох б’є Лаврінок – штанга. А вже на доданих хвилинах господарям не вдалось заштовхнути м’яча в сітку практично з лінії воріт. Свисток арбітра застав ФК «Калуш» в черговій безуспішній атаці…

ФК «Калуш-юнаки» – «Нафтовик-юнаки» – 2:1 (1:0)
Склад ФК «Калуш-юнаки»: Телько Андрій (К), Коколин Андрій, П’ясецький Іван, Тимків Андрій (Мельниченко Сергій, 66), Ліщинський Юрій (Магас Євген, 71), Кальмук Віталій, Кулинин Андрій, Минай Роман, Максимович Валерій, Беник Денис, Пробоїв Святослав
Голи: Кальмук Віталій (12), Максимович Валерій (47) – Бабінчук Михайло (48)
Попередження: Ліщинський Юрій (58)

Коли на старті другого тайму рахунок став 2:0 на користь юнаків ФК «Калуш», здавалось, що справу вже зроблено. Та швидкий гол у відповідь від капітана гостей Михайла Бабінчука зберіг інтригу аж до фінального свистка. На щастя, калушанам вдалось втримати мінімальну перевагу і на три очки випередити ровесників з «Тепловика-ДЮСШ №3», який в цьому турі відпочивав.

Результати матчів 8-го туру:

Група «А»
«Турка-Сандаліно» (Турка) – «Бескид» (Надвірна) – 2:2 (юнаки – 7:0)
«Придністров’я» (Тлумач) «Карпати» (Коломия) – 1:2 (2:1)
«Оскар» (Підгір’я) «Ніка-Івано-Франківськ» (Івано-Франківськ) – 3:0 (2:1)
Група «Б»
«Гал-Вапно» (Галич) «Вихор» (Ямниця) – 3:1 (0:8)
«Карпати» (Брошнів-Осада) – «Карпати» (Болехів) – 5:1 (4:1)

Після другої домашньої нічиєї калушани все ще залишились на “призовій” сходинці в групі «Б», та ситуація може змінитись вже наступної середи, коли «Тепловик-ДЮСШ №3» в обласному центрі прийме «Гал-Вапно» з Галича.