«Нафтовик» (Долина) – ФК «Калуш» (Калуш) – 0:4 (0:2)

2-й тур чемпіонату області з футболу. Перша ліга

Інспектор і делегат ІФФФ: Герега Володимир (м. Івано-Франківськ)

Арбітр: Дем’янчук Тарас (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Загнибіда Ігор і Дідушицький Ігор (обидва – м. Івано-Франківськ)

4-й арбітр: Липецький Петро (м. Івано-Франківськ)

«Нафтовик»: Гала Микола, Громоляк Назар (К), Базюк Назар (Шатковський Олег, 46), Пастух Іван, Вецко Сергій, Штеньович Віктор (Боднар Олег, 72), Паньків Іван, Салаш Андрій (Сокирко Віталій, 46), Жмуркевич Андрій, Гутник Богдан (Бабінчук Михайло, 77), Петрушка Олег

ФК «Калуш»: Михалевич Олександр, Олевич Ярослав (К), Гудак Степан (Микуляк Ярослав, 20), Коско Юрій (Гладенький Віталій, 66), Покачайло Ромуальд, Николишин Тарас (Павелко Остап, 83), Стовбан Любомир (Кулинин Андрій, 57), Пштир Роман, Мельник Орест (Ковальчук Тарас, 48), Драган Андрій (Генега Роман, 80), Лаврінок Василь

Голи: Лаврінок Василь (22), Николишин Тарас (37), Пштир Роман (61, 88)

Попередження: Вецко Сергій (42), Сокирко Віталій (70) – Олевич Ярослав (63), Ковальчук Тарас (70)

Як і в минулому “короткому” чемпіонаті відкривати новий футбольний сезон в Долині довелось ФК «Калуш». Щоправда цього разу перша домашня гра долинян припала на День міста нафтовиків. Основні події святкування 1037-ї річниці проводились у центрі Долини, де всіх бажаючих гостинно частували шашликом та численними видами “медовухи”, тому на сам матч прийшли лише найпалкіші любителі футболу.

Відкриття нового футбольного сезону на стадіоні «Нафтовик» супроводжувалось виступами керівників місцевої влади, також коротку програму презентував Долинський муніципальний духовий оркестр, після чого відбулась церемонія підняття державного прапора.

Початок гри одразу ж показав, що калушани цього дня очки дарувати “іменинникам” не збиралися. Вже на четвертій хвилині Лаврінок небезпечно пробив з лінії карного майданчика, а згодом його фланговий рейд ледь не призвів до забитого м’яча – голкіпер долинян Микола Гала з надзусиллями ліквідував удар низом у дальній кут. В ці хвилини перевага гостей була беззаперечною. Поволі оговтавшись, господарі на 15-й хвилині зуміли нарешті організувати перший гострий момент у вигляді штрафного удару, що прийшовся трохи вище воріт.

Та вже на 22-й хвилині ФК «Калуш» вийшов уперед: провал в центрі поля господарів дозволив Оресту Мельнику протягнути м’яч метрів двадцять і віддати розрізний пас на вільного Лаврінка. Василь своїм виходом один на один скористався сповна. 0:1.
Майже одразу ж не пощастило Андрію Драгану, який зовсім трохи не влучив у ворота, пробиваючи головою після подачі зі штрафного. На 32-й хвилині Мельник мав шанс забити м’яч з району 11-метрової позначки, але йому заважали захисники, і Орест пробив вище воріт. При такій ігровій та територіальній перевазі гостей, гол, як то кажуть, назрівав.
Реабілітувався 10-й номер калушан вже за чотири хвилини, коли недалеко від кутового прапорця обікрав захисника долинян і шикарним пасом вивів на ударну позицію вільного Тараса Николишина. Опорниик калушан знаходився прямо по центру воріт, і його потужний удар низом в кут з двадцяти метрів “засвітив” на таблі рахунок 0:2.

В кінці тайму огризнулись господарі – голкіпер калушан Михалевич, який дебютував в чемпіонаті Івано-Франківської області, врятував свою команду після красивого удару зльоту від долинян. Та як показала друга сорокап’ятихвилинка, прийти до тями «Нафтовику» у цьому матчі так і не вдалося.
На 51-й хвилині виникли одразу два гольових моменти в одній атаці у ФК «Калуш», в одному з цих епізодів господарів врятувала поперечина. Потім Андрій Кулинин, який трьома хвилинами раніше вийшов на поле, змістився з флангу в центр і в чергове “розрізав” точною передачею захист господарів, вивівши сам на сам Романа Пштира. Ще один новачок в складі калуської команди спокійно переграв голкіпера – 0:3.
І на останніх хвилинах звітного поєдинку повністю домінували гості. Так, свіжий Роман Генега, обігравши на фланзі двох гравців суперника, змістився в центр та потужно пробив. Тут Гала зіграв надійно. На 84-й хвилині кіпер «Нафтовику» вкотре врятував, потягнувши удар Пштира з-за меж карного майданчика.
Активний Генега знову ледь не скористався помилкою господарів, і зовсім трохи не вистачило, щоб він проштовхнув м’яча у ворота. В завершення на передостанній хвилині основного часу залишений без опіки Пштир відгукнувся на діагональ з лівого флангу і поставив крапку у цьому матчі.

Отже, впевнена перемога 4:0 ФК «Калуш» у Долині, де господарям не надали жодного шансу бодай на нічию. Одразу так і не пригадаєш, коли калушани останній раз стільки забивали своїм суперникам у виїзному матчі.