ФК «Калуш»: дві мінімальні перемоги в Долині

«Нафтовик» (Долина) – ФК «Калуш» (Калуш) – 0:1 (0:1)

16-й тур чемпіонату області з футболу (перша ліга)

Інспектор і делегат ІФФФ: Сікора Василь (м. Івано-Франківськ)

Арбітр: Липко Мирослав (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Лаврів Олексій і Остапчук Роман (обидва – м. Івано-Франківськ)

Четвертий арбітр: Івасів Олег (м. Івано-Франківськ)

«Нафтовик»: Петрик Михайло, Сосєнков Олег, Жмуркевич Андрій, Дербах Василь, Медвідь Богдан, Коржук Ігор, Шатковський Олег, Кащій Микола, Білогубка Юрій, Трушко Володимир (Сокирко Віталій, 60), Грицак Ігор (К) (Сеньків Юрій, 46, Бобко Ігор, 80)

ФК «Калуш»: Кузів Богдан, Микуляк Ярослав (К), Олевич Ярослав, Новицький Андрій, Гудак Степан (Гладенький Віталій, 27), Боднар Олег, Драган Назарій (Кравців Микола, 54), Рибатчин Андрій (Фітковський Тарас, 88), Коско Юрій (Борщ Володимир, 62), Стовбан Любомир (Демків Ярослав, 90), Денега Богдан

Гол: Денега Богдан (7)

Попередження: Боднар Олег (40), Стовбан Любомир (55)

Матч в Долині,  який стартував з 17-ти хвилинною затримкою, розпочався невдало для господарів. Вже в самому дебюті ФК «Калуш» отримав право на кутовий, захисники винесли м’яч за межі штрафної, пішла повторна верхова подача і Денега головою переправляє його у ворота. Нерішуче в цьому епізоді діяв голкіпер “нафтовиків”, який не вийшов на перехоплення. 0:1.
Через десять хвилин господарі поля огризнулись – Ігор Коржук накрутив на лівому краю захисників і сильно пробив низом в ближній кут – гостей в цьому епізоді врятувала стійка. Після цього моменту відмічалась невеличка, але стійка перевага долинян у центрі, на що ФК «Калуш» відповідав щільним пресингом і тактикою дрібного фолу.
Ще до перерви команди по черзі обмінялись гострими моментами. Першими помилкою захисників ледь не скористались калушани, коли Назарій Драган з-за меж штрафного майданчика пробив прямо в руки голкіперу. На 33-й хвилині небезпечний удар головою з району 11-метрової позначки завдали господарі – мимо воріт.
Другий тайм розпочався з дощем, який часом переходив у дуже рясний. На 60-й хвилині пройшла непогана атака від ФК «Калуш»: Кравців видав розрізну передачу на Стовбана, фактично виводячи його один-на-один з голкіпером, проте Михайло Петрик своєчасно вийшов з воріт і першим дістався до м’яча, вибивши його за межі футбольного поля. Через три хвилини вже доволі гостро атакувала Долина – м’яч застряг в штрафній гостей, де знаходилось дуже багато футболістів, але, на щастя, захисники вибили на кутовий.
До завершення гри часу лишалось все менше і «Нафтовик» значними силами рушив уперед, а у гостей одразу ж  з’явився оперативний простір для швидких контратак. Так, Володимир Борщ на лівому фланзі пройшов двох суперників і подав на Любомира Стовбана, той відкинув на Кравціва. Але Микола, знаходячись  в позиції по центру, метрів з 15-ти пробив несильно і прямо в руки голкіперу. Хороша швидка триходівка.
На 77-й хвилині Віталій Гладенький відібрав м’яч у нападника і віддав довгу діагональ на Стовбана, який промчав лівим флангом і сильно пробив низом у ближній кут. Удар пройшовся в лічених сантиметрах від штанги. Ще одним гольовим моментом завершилась на 88-й хвилині черговий епізод за участю Стовбана: Борщ, перейшовши на правий край вже тут обіграв кількох гравців Долини, прострілив в район лінії штрафного майданчика на Кравціва, який скинув вліво на “сімку” калушан. Любомир з ходу пробив з гострого кута в поперечину, і вже від неї м’яч, вдарившись об землю, вискочив в поле.
На другій доданій хвилині «Нафтовик» змарнував свій останній шанс: хтось з атакуючих гравців по лівому флангу увійшов в штрафний майданчик, але втратив м’яч в боротьбі з Гладеньким. Проте його партнери продовжили комбінацію, і після прострілу відбувся удар з району 11-метрової позначки – гостей вдруге у цьому матчі врятувала стійка.
Отже, калушани повторно в цьому сезоні перемогли «Нафтовик» і зберегли за собою місце в лідируючій групі. Тепер на команду Романа Драгана чекає своєрідний “момент істини” – візит в Коломию до місцевих «Карпат», ще діючих чемпіонів і своїх прямих конкурентів у боротьбі за медалі обласної першості.

Нарешті змогла реабілітувати себе за останні невдачі юнацька команда ФК «Калуш». Правда, для цього підопічним Ярослава Коника довелось добряче “попотіти”, проте гол забитий Юрієм Куцелою за дві хвилини до завершення виїзного матчу з «Нафтовиком» виявився переможним.

«Нафтовик-юнаки» – ФК «Калуш-юнаки» – 0:1 (0:0)
Склад ФК «Калуш-юнаки»: Сидор Юрій (К), Свирид Віталій, Король Андрій, Івахнюк Віталій (Романів Артур, 41), Маліборський Валерій, Куцела Юрій, Кобрин Олег, Бігун Олександр (Мандрик Віталій, 71), Басник Володимир (Криськів Юрій, 51), Малинка Сергій (Мельник Олександр, 41), Тимків Михайло (Гребінник Євгеній, 67)
Гол: Куцела Юрій (78)

Інші результати 16-го туру:

«Кроно-Карпати» (Брошнів-Осада) – «Карпати» (Коломия) – 1:1 (юнаки – 3:0)
ФК «Турка» (Турка) – «Покуття-Євромодуль» (Снятин) – 3:0 (1:9)
«Ніка-Івано-Франківськ» (Івано-Франківськ) – «Придністров’я» (Тлумач) – 1:1 (9:0)
ФК «Перегінське» (Перегінське) – «ГалВапно» (Галич) – 2:1 (2:0)