Представляємо суперника: “Карпати” (Кути)

Футбольна команда з Кут – один з старожилів обласних змагань, стаж їх виступів в чемпіонаті регіону сягає понад 60 років. Однак особливих успіхів на цьому шляху «Карпати» не мали. Футболісти з Кут неодноразово виборювали право виступу в еліті обласного футболу, проте затриматися там надовго їм не вдавалося. Найкращий результат команди – це 10 місце, а востаннє «Карпати» виступали у першій обласній лізі в 2003 році.
В 2006 р. «Карпати» стали переможцями змагань у другій лізі, однак відмовилися від підвищення у класі. В 2009-му історія повторилась: фінішувавши другим, клуб знову не знайшов можливостей для переходу на вищий рівень. Торік команда скотилася на сьому позицію, на тому ж сьомому місці «Карпати» закінчать і цьогорічну обласну першість.
Натхненником і організатором футболу в Кутах останніх років являється голова правління ФК «Карпати» Микола Петрович Кушнірук, який є одночасно і головним тренером команди. Один з його вихованців – Іван Луканюк захищає кольори молодіжної збірної України, а в складі донецького «Шахтаря» здобув золоті медалі Чемпіонату України серед дублерів. Правда останнім часом кутська команда переживає нелегкі часи через фінансові і кадрові проблеми. В матчі юнацьких команд першого кола цьогорічної першості калушани поступились – 1:2, а основний склад ФК «Калуш» зіграв з «Карпатами» унічию 2:2.

ФК «Карпати» (Кути)

Гру заключного туру першості області ФК «Калуш» проведе в Кутах з місцевими «Карпатими».

Рік заснування команди: невідомий
Домашній стадіон: «Авангард»
Президент клубу: Кушнірук Микола
Найбільші досягнення: переможці змагань у другій лізі обласного чемпіонату (1969, 2006), срібні призери (1975, 1987, 1998, 2009), бронзові призери (1997)

Історична довідка: Кути – селище міського типу Косівського району. Перша письмова згадка датується 1427, а про Кути місто – 1715 роком. Кількість населення на сьогодні становить більше 4 тисяч чоловік, відстань від райцентру — 10 км, від залізничної станції Вижниця — 1,2 км. Назва “Кути” походить, імовірно, від географічного розташування – у куті між Черемошом та Карпатами. Кути та навколишні села були пов’язані з опришківським рухом. Перші згадки про опришків існують з початку XVIII ст., коли кутську шляхту громили опришки ватажка Верби. З 1738 до 1755 року боротьбу опришків проти польських поневолювачів у Карпатах і на Прикарпатті очолював Олекса Довбуш. Тільки сильна військова залога в Кутах не дала можливості опришкам Довбуша здобути місто. Також Кути славляться своєю чорнолощеною керамікою, яка була відомою ще в першій половині ХІХ століття.