Представляємо суперника: “Гуцульщина” (Косів)

Косівчани є постійними учасниками обласних змагань з футболу. Ще в 1938 році косівський «Бескид» разом з станіславським «Проломом» і надвірнянським «Бескидом» змагається в першості області класу «С» (третя ліга). Після Другої світової війни команди з Косова під назвами «Спартак», «Кооператор» та «Гуцульщина» незмінно беруть участь в чемпіонатах області. В еліті кращих команд за часів СРСР вони провели 18 сезонів, також ставали переможцями (1970) і бронзовими призерами (1977) в другому дивізіоні, срібними – в групі «В» (третій дивізіон) в сезоні 1986 року. Найбільшим досягненням став вихід до фіналу кубку області 1962 року, проте тоді косівчани з рахунком 1:4 поступились долинському «Нафтовику».
З настанням Незалежності команда повертає свою першу історичну назву «Бескид», яку в середині 90-х знову змінює на «Кооператор», а з кінця 90-х носить теперішню назву – «Гуцульщина». Команда то поверталася в еліту (1994-98, 2000-01, 2003-04, 2008 рр.), то знову вибувала у 2 лігу. У 2002 році косівчани встановили власний рекорд: жодного разу не програвши (двадцять перемог та дві нічиї), вони стають переможцями другої ліги і отримують путівку у групу сильніших команд області. У 2003 році «Гуцульщина» займає 5 місце (найвищий результат за всі роки) і виходять до півфіналу Кубка області.
Проте вже з 2005 року через обмежені фінансові можливості команда знову виступає у другій лізі. Сезон 2005 року, при всіх складнощах, «Гуцульщина» закінчує на призовому третьому місці, а у 2007 році знову стає чемпіоном, вкотре довівши, що на Косівщині футболісти ще не перевелися. Ще на один рік повернувшись до обласної еліти, команда посіла скромне 13-те місце.
Сьогодні футбольний клуб «Гуцульщина» – це надзвичайно зіграний колектив, який вже декілька років виступає на пристойному рівні. В минулому сезоні косівчани були одними з претендентів на перемогу, однак посіли лише третє місце: підвищитись у класі їм завадив лише останній матч, у якому вони на власному полі поступилась брошнівським «Кроно-Карпатам». В новому сезоні 2011 року команда лідирує і задовго до фінішу вже завоювала одну з двох перепусток до першої ліги. В кубку «Гуцульщина» грала в 1/2, де зуміла навіть перемогти його майбутнього володаря – коломийські «Карпати» (3:2), але поразка з рахунком 1:4 в першому матчі не дозволили команді вийти до фіналу.
Останні успіхи косівчан пов’язані з Іваном Михайловичем Богатчуком, який тричі (у 2002, 2006 і 2007 роках) визнавався кращим тренером Івано-Франківщини. Серед гравців можна виокремити досвідчених Романа Шайбана та Ореста Дороша які свого часу виступали за команду «Спартак-2» (Калуш), а останній навіть пробував свої сили за кордоном у Латвії. Фінансову підтримку команді надає косівський меценат і одночасно президент ФК «Гуцульщини» Віктор Улич, допомагає також і місцева влада.
В матчах першого кола в Калуші косівчани перемогли двома складами: юнаки виграли – 2:0, а матч дорослих команд закінчився з рахунком 5:0 на користь гостей. В складі «Гуцульщини» забитими голами відзначились Роман Шайбан, Роман Ромаш і Петро Будзуляк (2), ще один гол у власні ворота забив калушанин Юрій Кифор.

ФК «Гуцульщина» (Косів)

В черговому турі чемпіонату області ФК «Калуш» їде в гості до лідера першості – футбольного клубу «Гуцульщина» (Косів)

Рік заснування команди: невідомий
Домашній стадіон: «Колос»
Колишні назви команди: «Бескид», «Спартак», «Кооператор»
Президент клубу: Віктор Улич
Найбільші досягнення: срібний призер третьої ліги чемпіонату Івано-Франківської області (1986); переможець другої ліги першості Івано-Франківської області (1970, 2002, 2007); п’яте місце в першій лізі чемпіонату Івано-Франківської області (2003)

Історична довідка: Косів – районний центр Івано-Франківської області, лежить біля підніжжя Карпат в долині річки Рибниці притоки Пруту, кількість його населення на сьогодні становить біля 9,5 тисячі чоловік. Місто виникло в другій половині XVI ст. за польсько-литовської доби завдяки цінним покладам солі, перші історичні згадки про Косів існують з 1424 року. До міста сходяться дороги з Коломиї, Снятина, Заболотова, Кут і Верховини, і воно виконує роль адміністративного осередку Гуцульщини. Косів також є визнаним центром гуцульського мистецтва.