Представляємо суперника: “Славія” (Отинія)

Футбол в Отинії, як і в більшості подібних містечок, почав розвиватися у 30-х роках минулого сторіччя. Тут існувало декілька команд, які змагалися в чемпіонаті воєводства під егідою Польського футбольного союзу та в системі Української змагової спілки. Вже у повоєнний час, коли Отинія стала центром району, її представник дебютував в обласному чемпіонаті. Сталося це у 1950 році: в тому першому для себе сезоні футбольна команда з Отинії посіла 4 місце (цей результат не перевершено досі!) і протрималась серед еліти наступних чотири роки, після чого понизилася в класі.
Надалі в групі найсильніший команд отинійці з’являлися ще двічі – в середині 1960-х і в 1978-81 р.р. Особливо пам’ятним був виступ в кінці 70-х: тоді за команду грали уродженець Отинії Степан Рибак, який вже завершив свої виступи за Івано-Франківський «Спартак», і Василь Чих, котрий ще не розпочав грати на професійному рівні. У сезоні 1978 року отинійський «Колос» перший етап змагань завершив на другій сходинці, однак у фінальній пульці фінішував лише п’ятим з шести учасників.
В другому дивізіоні найбільш вдалими для колективу були сезони 1974 (3 місце) і 1977 років (2 місце). Наприкінці 1990-х команда з Отинії залишає обласну арену і змагається в районній першості (останні результати: 2008 р. – 5 місце, 2009 р. – 4, 2010 р. – 6).
Цього року отинійська «Славія» знову повернулася в чемпіонат Івано-Франківщини, було реконструйовано місцевий стадіон «Колос»: окрім футбольного поля, тут зведені волейбольний і гандбольний майданчики, бігові доріжки, обладнані побутові кімнати для спортсменів. Команда з Коломийщини ставить перед собою досить амібтні завдання – з початком другого кола був запрошений на посаду граючого тренера екс-гравець івано-франківського «Урагану» Роман Ярий, який завершив свою професійну кар’єру в ранзі чемпіона України 2010 року. Не бракує також в складі «Славії» й інших досвідчених гравців: це перш за все воротар Кудла Мафтій («Спартак» і «Чорногора» Івано-Франківськ, «Динамо» Хмельницький, «Рось» Біла Церква), Ткачук Михайло (ФК «Калуш», «Чорногора» і МФК «Ураган» Івано-Франківськ), Галян Ярослав («Енергетик» Бурштин і «Сокіл» Угринів), а також Іванишин Юрій, який грав за «Тепловик». В першому колі в Отинії калуські юнаки програли свій матч господарям з рахунком 2:4, а команда дорослих ФК «Калуш» не виїхала на гру (-:+).

«Славія» (Отинія)

В матчі чергового туру першості області ФК «Калуш» прийме на своєму полі команду «Славія» з селища міського типу Отинія Коломийського району.

Рік заснування команди: невідомий
Домашній стадіон: «Колос»
Колишні назви команди: «Колос», «Ждановець»
Найбільші досягнення: срібний призер другої ліги чемпіонату Івано-Франківської області (1977); четверте місце в групі А чемпіонату Івано-Франківської області (1950)
Представник команди: Руслан Кваснюк

Історична довідка: Отинія (старі назви: Отиня, Балабанів) – селище міського типу Коломийського району Івано-Франківської області. Отинія належить до давніх історичних поселень на Покутті, розташована вона на річці Опришині за 32 км від районного центру. Через селище проходять залізниця і шосейна дорога, є залізнична станція. Населення Отинії на сьогодні становить більше 5 тисяч чоловік. Галицький польський історик, фольклорист і архівіст, вірменин за національністю Садок Баронч (1814 —1892) згадує про неї як про містечко, котре відоме ще з ХІІІ століття. Назва походить від слова “Отин” – тобто невеликий замок, оточений валами, що був зведений для захисту від татарських наскоків. Ще й досі одна з околиць селища називається “За валами”.