Представляємо суперника: ФК “Обертин”

Дебютувала команда з Обертина в чемпіонаті області (група Б)
у 1972 році під назвою «Автомобіліст» і на найбличе десятиліття стала лідером футболу Тлумаччини. Вже наступного року обертинці здобули першість в дивізіоні і перепустку в групу А. В обласній еліті команда провела сім сезонів
– з 1974 по 1980 роки. Рік свого дебюту «Автомобіліст» закінчив на 11 позиції, а в 1975 – обертинці досягли найвищого для себе результату (7 місце). В 1980 році сільський колектив фінішує 17-м серед 18-ти учасників і залишає клас найсильніших. Цікавим є той факт, що команда, минуючи групу Б, одразу опустилась в новостворену групу В. Вже під назвою «Колос» вона провела там наступні три сезони, виборовши першість у 1983 році. З 1984 по 1990 обертинці без особливих успіхів змагаються в другому дивізіоні, після чого залишають обласні змагання.
Весь цей час команда з Обертина – незмінний учасник тлумацького районного чемпіонату. Повернення її на обласну арену відбулось аж через два десятиліття у 2010 році. Підвищенням у класі ФК «Обертин» повинен завдячувати тодішньому селищному голові – колишньому гравцю команди Віктору Хомуту. В селищі відкрився оновлений стадіон, фінансову допомогу клубу надають районна Державна адміністрація і селищна Рада (її нині очолює Ольга Федоришин). Команда укомплектована гравцями з Тлумаччини і сусіднього Коломийського району, який зокрема і представляє її тренер Володимир Корнута, юнацький склад тренує Михайло Павлюк. В своїх виступах обертинці послуговуються відомим олімпійським принципом: “Головне не перемога, а участь”. Торік ФК «Обертин» фінішував в другій лізі на останньому місці, програвши 20 матчів з 22-х, зумівши переграти лише верховинський «Черемош» і отримавши технічну перемогу над «Нептуном» з Заболотова, який знявся зі змагань.
Гра першого кола цих команд в Калуші завершилась з рахунком – 1:3. Забитими голами відзначились Володимир Мандрик (ФК «Калуш») – Роман Големба, Дмитро Яцик та Ігор Велигорський (ФК «Обетрин»). Є в обох команд і кадрові втрати: через дискваліфікацію не зіграють за ФК «Калуш» Ярослав Олевич і Орест Мельник, а за ФК «Обертин» – Євген Багліков.

ФК «Обертин» (Обертин)

Гру наступного туру ФК «Калуш» проведе в селищі міського типу Обертин Тлумацького району.

Рік заснування команди: невідомий
Домашній стадіон: «Колос»
Колишні назви команди: «Автомобіліст», «Урожай», «Колос»
Найбільші досягнення: переможець третьої ліги чемпіонату Івано-Франківської області (1983); переможець другої ліги Івано-Франківської області (1973); сьоме місце в групі А чемпіонату Івано-Франківської області (1975)

Історична довідка: Обертин – селище міського типу (з 1940 року), центр селищної Ради. Розташоване воно за 25 км від районного центру і за 14 км від залізничної станції Годи-Турка, з кількістю населення майже 4 тисячі чоловік. Через селище проходить дорога, яка з’єднює міста Тлумач і Коломию.
На території сучасного Обертина над річкою Чорнявою археологами виявлено рештки пізньої палеолітичної стоянки. Перша письмова згадка про селище, якие тоді носило назву Подмертин, датується 1416 роком. Його мешканці зазнавали лиха від неодноразових грабіжницьких нападів турків, молдавських господарів і військових постоїв, тому в XV столітті польська шляхта спорудила тут укріплений замок. У 1531 році поблизу Обертина відбулась велика битва польсько-шляхетських військ гетьмана Яна Тарновського з військами молдавського господаря Петра Рареша за покутську землю. Ця подія описана багатьма польськими дослідниками: кількість військ противника була переважаючою, але, застосувавши хитру тактику, поляки перемогли.