Представляємо суперника: “Газовик” (Богородчани)

У перші повоєнні роки провідною командою містечка був «Спартак», але згодом богородчанські футболісти втратили провідні позиції в районі. Флагманом місцевого футболу у 1960-70 р.р. стали солотвинські «Карпати», котрі змагалися в групі “А” обласного чемпіонату.
З початком 1980-х пальму першості у «Карпат» відібрав «Маяк» з села Підгір’я, який представляв однойменний колгосп-мільйонер. В олімпійський 1980 рік тут звели сучасний спортивний комплекс з трибунами на 1500 глядачів. У 1982 році «Маяк» дебютував у вищому дивізіоні, а вже в 1985 році здобув бронзові медалі чемпіонату, ще через рік – кубок області, перегравши в драматичній серії післяматчевих пенальті коломийський «Сільмаш» з рахунком 11:10.
З часом «Маяк» перебрався до райцентру, де пізніше продовжив свої виступи під назвою «Дружба». В 1991-му богородчанці зуміли вибороти “бронзу” обласного чемпіонату. Цей успіх вони повторили ще двічі – в 1994 і 1997 роках. Зараз команда носить назву «Газовик», а найвищим її досягненням за останні роки є 5-те місце (2002, 2009 і 2011).
В складі нашого суперника грає чимала кількість виконавців з великим досвідом виступів на професійному рівні: голкіпер Михайло Макогон («Спартак», «Факел» і «Прикарпаття» Івано-Франківськ, ФК «Самбір»), Ігор Клебан («Кристал» Херсон, ЦСКА-2, «Хутровик» і ФК «Тисмениця»), Віктор Барчук («Спартак», «Факел» і «Прикарпаття» Івано-Франківськ, «Нива» Тернопіль), Тарас Мельничук («Спартак», «Факел» і «Прикарпаття» Івано-Франківськ), Роман Руснак («Сокіл» Бережани, «Чорногора» Івано-Франківськ, «Енергетик» Бурштин, ФК «Лужани», «Карпати» Яремче), Сергій Чабан («Прикарпаття», «Чорногора» і «Спартак» Івано-Франківськ, «Карпати» Львів, «Газовик-Скала» Стрий, «Енергетик» Бурштин, «Поділля» Хмельницький, «Нива» Вінниця, «Карпати» Яремче).
На початку сезону граючим тренером команди з Богородчан став досвідчений нападник івано-франківського «Прикарпаття» Олександр Микуляк, який в 2007-2011 роках виступав за провідний клуб з обласного центру. В поточному сезоні на рахунку Олександра вже 13 забитих м’ячів в матчах чемпіонату області.

Останні особисті зустрічі команд:
2009 р.
«Газовик» – ФК «Калуш» – 4:2 (Іванів, Король)
ФК «Калуш» – «Газовик» – 1:3 (Козій)
2010 р.
«Газовик» – ФК «Калуш» – 0:2 (Король, Адамюк)
ФК «Калуш» – «Газовик» – -:+

ФК «Газовик» (м. Богородчани)

Заключний матч першого кола чемпіонату ФК «Калуш» зіграє на виїзді з богородчанським «Газовиком».

Стадіон: ім. М. Поворозника 900 місць (з них – 500 індивідуальних пластикових сидінь)
Попередні назви команди: «Спартак», «Маяк», «Дружба», «Флоріан»
Президент клубу: Паранюк Ярослав Дмитрович
Досягнення: бронзовий призер чемпіонату Івано-Франківської області (1991, 1994, 1997); володар кубка Івано-Франківської області (1984)

Історична довідка: футбол у Богородчани прийшов ще в другій половині 1920-х років. Місцева команда тоді була інтернаціональною, та згодом українські гравці створили окремий колектив, що мав назву «Сокіл» і змагався в системі Українського спортового союзу.