Представляємо суперника: “Придністров’я” (Тлумач)

 

В післявоєнний час, коли тлумацька команда під різними назвами, але без жодних успіхів виступала у другій лізі обласної першості, провідним колективом району був «Урожай» з Обертина. На початку 1980-х придністровці взагалі опустилися у третій дивізіон.
У 1985 році «Придністров’я» виборює третє місце в групі “В” і повертається в другу лігу, де впродовж наступного десятиліття демонструє посередні результати. Нарешті в сезоні 1997-1998 р. р. тлумачани вперше в своїй історії виборюють медалі першості – третє місце дозволяє їм дебютувати у першій лізі. Після трьох сезонів проведених в еліті команда, однак, вибуває у 2-гу лігу. Там «Придністров’я» виступало з 2001 по 2008 рік.
В 2001 і 2002 роках тлумачани вибороли бронзові нагороди, а в 2008-му – срібні, що дозволило їм повернутися в обласну еліту. Від сезону до сезону «Придністров’я» покращує свої результати: в 2009 році – 9 місце, в 2010 – 5. І ось у минулорічному чемпіонаті клуб з Тлумача досяг найбільшого успіху в історії місцевого футболу – «Придністров’я» стає володарем срібних нагород, лише у “золотому матчі” поступившись коломийським «Карпатам».
І в цьому сезоні тлумачани є командою, яка демонструє впевнену турнірну ходу і бореться за чільні позиції в чемпіонаті. Колектив, який очолює один з кращих тренерів області колишній захисник івано-франківського «Прикарпаття» Василь Гуменяк, вирізняє гармонійне поєднання гри у всіх ланках. Лідерами сьогоднішнього «Придністров’я» є досвідчені Роман Шифир («Лукор» Калуш, «Борисфен» Бориспіль, «Нива» Тернопіль, «ІгроСервіс» Сімферополь), Андрій Войтків («Факел» і «Прикарпаття» Івано-Франківськ, «Княгинин» Підгайчики, «Галичина-Енергетик» Галич), Олег Вікарюк (ФК «Львів», «Цементник-Хорда» Миколаїв, «Прикарпаття» і «Спартак» Івано-Франківськ, «Лукор» Калуш, «Кримтеплиця» Молодіжне, МФК «Миколаїв», «Нива» Тернопіль, «Цементник» Ямниця) і Богдан Павлюк (ФК «Тисмениця», «Енергетик» Бурштин, «Прикарпаття» Івано-Франківськ, «Нива» Вінниця, ПФК «Олександрія»). Успіх команді забезпечує стабільне фінансове становище – у цьому основна заслуга великого шанувальника футболу голови Тлумацької РДА Василя Івановича Сеніва.

 

З історії зустрічей команд:

2009 р.
15 липня. ФК «Калуш» – «Придністров’я» – 3:0 (голи: Король – 3)
25 жовтня. «Придністров’я» – ФК «Калуш» – 4:2 (голи: Король, Головінський)

2010 р.
9 травня. «Придністров’я» – ФК «Калуш» – 6:3 (голи: Лесів, Драган, Рибатчин)
29 серпня. ФК «Калуш» – «Придністров’я» -:+

 

Команди вже зустрічались мїж собою на цьогорічному передсезонному турнірі «Кубок Підгір’я». Звіт про цей матч можна знайти тут.

ФК «Придністров’я» (м. Тлумач)

В неділю 10 червня ФК «Калуш» приймає на своєму полі срібного призера минулорічного чемпіонату області тлумацьке «Придністров’я».

Рік заснування: невідомий
Попередні назви: «Механізатор», «Будівельник»
Домашній стадіон: «Колос», 1450 індивідуальних місць
Президент клубу: Двояк Василь Миколайович
Досягнення команди: срібний призер чемпіонату Івано-Франківської області (2011); срібний призер першості Івано-Франківської області (2008)

Історична довідка: Початки футболу в Тлумачі – районному центрі, що знаходиться на відстані 30 км від обласного і має населення близько дев’яти тисяч осіб, припадають на кінець 20-х років минулого століття. Тоді в першості воєводства дебютувала місцева «Гасмонея», а згодом українці Товмача (польська назва Тлумача) створили команду «Чайка», котра змагалася під егідою Українського спортового союзу. Обидва ці колективи проіснували до початку другої світової війни.