Представляємо суперника: “Прут” (Делятин)

 

У перші повоєнні роки Делятин належав до Яремчанського району, і саме на його базі формувався колектив, котрий представляв гірський регіон в обласних змаганнях. Делятинський «Авангард» (команда місцевого лісокомбінату), який з 1964 по 1980, а потім у 1986-88 р.р. грав у першій лізі чемпіонату Івано-Франківської області, призових місць ніколи не займав. Найкращий його результат – 6-те місце в 1964 і 1970 роках. В 1988-му делятинці вибули у 2 лігу, а в 1996-му взагалі залишили обласну арену.
З 1997 року «Прут» змагався в чемпіонаті району, і лише у 2003 повернувся на обласний рівень. В 2010 році делятинці посіли скромне п’яте місце в другому дивізіоні, після чого… перейшли у першу лігу. Це сталося після того, як ФК «Сваричів», «Гуцульщина» з Косова і п’ядицький «Колос» відмовились від підвищення в класі.
«Прут» – одна з небагатьох команд нашої області, котра регулярно залучає до свого складу місцевих футболістів-жителів району. Стабільні результати протягом останніх років на обласному рівні демонструють також юнаки (тренер – Степан Захарович Квочак). Представниками Делятина і Надвірнянського району сьогодні в команді є: Микола Ключівський (воротар), Назар Волярчук, Руслан Зупник (капітан команди), Михайло Ліхновський, Володимир Небелюк, Андрій Павлюк, Єгор Слободян, Ігор Цурак, Іван Шовгенюк, Роман Янчій.
Минулорічний сезон делятинці закінчили лише на 12-му місці. Проблемою є те, що останні два роки приймати своїх суперників «Прут» вимушений у Яремче чи в Надвірній, бо їх домашня арена не відповідає вимогам обласної федерації футболу: відсутні душові і табло, не працює радіофікація. Через це команда несе подвійні витрати і втрачає очки, адже грає фактично без підтримки власних уболівальників. В 2010-му в Делятині затіяли масштабну реконструкцію стадіону, але роботи йдуть повільно через брак коштів.
Працює з командою молодий наставник Тарас Ковальчук, добре відомий у минулому як гравець команд «Прикарпаття», «Хутровик» (Тисмениця), «Борисфен» (Бориспіль), «Зоря» (Луганськ), «Факел» (Івано-Франківськ), «Сокіл» (Бережани). З так званих “легіонерів” в «Пруті» виступають: Глодан Андрій («Газовик»), Гаврон Назарій («Хутровик»), Єжов Віталій («Прикарпаття»), Баранович Іван і Федюк Назарій («Колос» П’ядики). Як може підтримує «Прут» селищний голова Делятина Михайло Михайлович Косило. Місцеві підприємці та бізнесмени не поспішають фінансувати команду, проте вагому допомогу їй надає екс-голова обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Микола Васильович Палійчук.

ФК «Прут» (с.м.т. Делятин, Надвірнянський район)

Гостями калушан в 10-му турі буде ще одна команда з Надвірнянщини – делятинський «Прут».

Рік заснування: 1928
Попередня назва: «Авангард»
Президент: Волярчук Михайло Васильович
Домашній стадіон: «Прут»
Досягнення: чемпіон (1997) і володар кубка Надвірнянськго району (1998, 2003); шосте місце в чемпіонаті Івано-Франківської області (1964, 1970)

Історична довідка: Копаний м’яч здавна став звичним явищем для жителів Делятина. До початку другої світової війни в цьому гірському селищі діяли два стадіони та існували чотири футбольних дружини, сформованих за національними ознаками – польська, жидівська і дві українські. Український «Прут», який виступав в турнірах під егідою Української спортової спілки (УСС), веде свій відлік з 1928 року.