Представляємо суперника: ФК “Снятин”

ФК «Снятин» (м. Снятин)

Чергову гру на виїзді ФК «Калуш» проведе в Снятині, де зустрінеться з місцевою муніципальною командою.

Стадіон: «Колос» 1600 місць (600 індивідуальних пластикових сидінь)
Попередні назви: «Більшовик», «Колгоспник», «Буревісник», «Спартак», «Міжколгоспбуд», «Колос», «Покуття», «Захід», «Покуття-Нептун», «Снятин-Євромодуль»
Президент клубу: Ланг Богдан Чеславович
Найвище досягнення: бронзовий призер чемпіонату Івано-Франківської області (2002)

Історична довідка: Снятин – один з піонерів футболу на Прикарпатті. Вже в 1925 році місцевий футбольний клуб «Сокіл» вступив до лав Львівської окружної футбольної спілки, де його зарахували до класу “В” станіславівського підокругу. Протистояти командам зі Станіславова периферійним футболістам було важко. Ще й дорога неблизька… Словом, надалі покутяни здебільшого змагалися зі своїми сусідами з Коломиї та Городенки.

 

У повоєнний час снятинська команда неодноразово міняла свої назви – «Більшовик», «Колгоспник», «Буревісник», «Спартак», «Міжколгоспбуд», Меблевий та Лісокомбінат, знову «Спартак», «Колос»… Найбільш вдалими для неї були 50-ті роки, коли снятинці входили до числа лідерів обласного футболу. Найкраще місце – четверте було здобуто в 1955 році, проте відтоді і аж до початків незалежності нашої держави команди зі Снятина майже незмінно виступали у другій та третій лігах обласного чемпіонату.
У 80-х команда отримала назву «Покуття», з якою й повернулася до когорти найсильніших у 1992 році. В своїй історії снятинці лише одного разу увійшли до числа призерів обласного чемпіонату – було це в 2002-му році, коли вони здобули бронзові нагороди (в той час клуб носив назву «Захід»).
Після низки невдалих сезонів колектив зі Снятина доволі успішно виступає у вищому ешелоні обласного футболу. В сезонах 2009 і 2010 р. р. команда двічі посілала високі шості місця. Також в 2009 році ФК «Снятин-Євромодуль» вийшов у фінал обласного кубка, де поступився чемпіону – яремчанським «Карпатам» з розгромним рахунком 0:8. Як фіналіст кубка області команда дебютувала у всеукраїнських змаганнях – в 1/16 фіналу кубка України серед аматорів снятинці за сумою двох матчів поступились команді «Агро-Збруч» (м. Підволочиськ) з Тернопільщини (2:2 і 0:2).
Минулий чемпіонат команда фінішувала сьомою, а в турнірі юнацьких команд покутянам вдалось здобути “золото”. Снятинці вже не перший сезон відзначаються надійною грою в захисті – в 2011 році ФК «Снятин» пропускав в середньому один м’яч за гру, що є одним з кращих показників обласного чемпіонату. Капітан снятинців Денис Федоров вже багато років захищає пост №1 команди свого рідного міста, що для наших часів є неабиякою рідкістю. З 2005 року він провів 179 матчів, з яких в 66-ти залишав свої ворота “сухими”. Наставник покутян Василь Блясецький вважає 27-річного голкіпера одним з кращих в своєму амплуа на обласному рівні.
З польових гравців можна окремо виділити універсала Дмитра Імангулова, котрий в минулому чемпіонаті став кращим бомбардиром команди (9 голів в 26 матчах). Також у складі ФК «Снятин» є чимало інших досвідчених футболістів: Боргун Орест («РВУФК» Київ, «Спартак» Івано-Франківськ, ПФС «Севастополь»), Завершинюк Олександр («РВУФК» Київ, «Динамо-3», «Арсенал» Київ, «Карпати» Печеніжин, «Карпати» Коломия, «Прикарпаття»), Каралаш Василь («РВУФК» Київ, «Буковина» Чернівці), Коваленко Микола і Купріч Сергій («Буковина» Чернівці, ФК «Лужани»), Петришин Вадим («Динамо-3», ЦСКА, «Буковина» Чернівці), Тофан Василь («Покуття» Коломия, «Прикарпаття», «Кристал» Чортків, «Буковина» Чернівці, «Факел» Івано-Франківськ, «Металіст» Харків).

Останні зустрічі команд:

2009 р. ФК «Калуш» – «Спартак» (Снятин) – 2:3 (голи: Покачайло, Головінський – К. Гаврилюк – 3)
«Спартак» (Снятин) – ФК «Калуш» – +:- (неявка)
 
2010 р. ФК «Снятин-Євромодуль» – ФК «Калуш» – 1:1 (голи: Боргун – Лесів)
ФК «Калуш» – «Снятин-Євромодуль» – -:+ (калушани знялись зі змагань).