Представляємо суперника: ФК “Яспіль”

ФК «Яспіль» (с. Ясенів Пільний, Городенківський район)

Після першої поразки в сезоні ФК «Калуш» приймає в домашньому матчі сьомого туру команду «Яспіль» з Городенківшини.

Рік заснування команди: 1957
Домашній стадіон: «Парк-Арена», 500 місць (індивідуальних пластикових сидінь немає)
Попередні назви: «Гарт», «Колос», «Нива»
Президент клубу: Щербанюк Степан Миколайович
Найвищі досягнення: бронзовий призер третьої ліги чемпіонату Івано-Франківської області (1995); бронзовий призер другої ліги чемпіонату Івано-Франківської області (2009); шосте місце в першій лізі чемпіонату Івано-Франківської області 2011 року

Історична довідка: Ясенів Пільний розташований за 4 км від районного центру – Городенки, населення села складає на сьогодні трохи більше трьох тисяч чоловік. Футбольна команда тут була створена ще в 1957 році і виступала вона тоді під назвою «Гарт».

 

ФК «Яспіль» є багаторазовим чемпіоном і володарем кубка Городенківського району. За союзу яспільчани постійно брали участь в змаганнях сільських колективів обласної ліги – вони ставали чемпіонами області в 1983 і 1984 роках і перемагали в кубку (1984). Також в 1983 році команда «Нива» з Ясенів Пільного успішно представляла Івано-Франківську область вже на Всеукраїнських змаганнях ФСТ «Колос», посівши 3-тє місце.
Вже в часи Незалежності у 1995-му році виступаючи в групі «В» (третій дивізіон) чемпіонату області, команда з Городенківщини стає бронзовим призером. З 2009 року під новою назвою ФК «Яспіль» дебютує в 2-й лізі обласної першості, одразу здобуваючи бронзу. В загальнокомандному заліку команда зайняла перше місце і підвищилась в класі. Дебютний свій сезон в еліті яспільчани провели непогано і посіли 11-те місце. Та наступного року вони вже шості і стають фіналістами кубка області-2011 – їх фінальну гру з «Карпатами» (Коломия) калушани змогли побачити в Калуші на стадіоні «Хімік».

 


На фото: вболівальники ФК «Яспіль». Стадіон «Хімік» 24 серпня 2011 року.

Успіхи провінційної команди не залишились без уваги в районному центрі, і перед початком цьогорічного чемпіонату весь колектив на чолі з президентом і головним спонсором клубу Степаном Чижевським та тренером Ігорем Мельничуком перейшов до Городенки і захищає тепер кольори місцевого «Пробою». Тому з цього сезону в Ясенів Пільному довелось формувати фактично нову команду – крім місцевих футболістів (в основному складі регулярно виходять на поле Андрій Яремчук, Станіслав Келець і Михайло Чупрун) до її лав було залучено також кількох гравців з району і сусіднього Чорткова. Граючий тренер яспільчан Петро Матієк, який сам є уродженцем Ясенова Пільного і вихованцем городенківського футболу, тривалий період – з 2000 до 2008 року виступав за ФК «Лужани».
Оновлений «Яспіль» вже зарекомендував себе досить міцним і непоступливим суперником: яспільчани вже зуміли відібрати очки в команд з лідируючої групи, зігравши унічию (0:0) з «Карпатами» (Коломия) та ФК «Снятин», і лише з мінімальним рахунком – 0:1 вони поступились іншим «Карпатам» з Яремче. Тож на ФК «Калуш» чекає доволі непростий поєдинок.