Представляємо суперника: ФК “Сваричів”

Село має багаті спортивні традиції, започатковував які викладач фізичної культури місцевої школи з багаторічним стажем Степан Васильович Волощук, також у Сваричеві на постійній основі працює футбольне відділення ДЮСШ ФСТ «Колос» (директор – Бігун Василь Володимирович). Має село і свою футбольну команду, яка донедавна була відомою хіба що серед вболівальників Рожнятівщини. Мало хто тепер згадує, що перший дебют сваричівців на обласному рівні відбувся ще у 1994 році в групі Б (третій дивізіон). Це був останній рік, коли обласні змагання з футболу проводились за схемою осінь-весна. Команда не змогла тоді дограти до кінця сезону: через інцидент з побиттям судді на сваричівському стадіоні її було знято зі змагань.
Аж через десять років (у 2005-му) команда с. Сваричова, яка носила назву «ЛІР-БУД» за брендом головного спонсора – місцевого підприємства по випуску меблів, відновила виступи в обласному чемпіонаті, проте змагались тоді сваричівці в другій лізі без особлиивого успіху. Після 2008-го року, коли сваричівська команда в черговий раз стала чемпіонами Рожнятівського району, «ЛІР-БУД» знову з’являється на обласній арені в Кубку чемпіонів міст і районів Івано-Франківщини.
З 2010 року команда змінила назву на ФК «Сваричів» і виступає в другій лізі обласного чемпіонату. В цьому сезоні сваричівці добились свого найвищого успіху, здобувши малі срібні нагороди чемпіонату області. Але правом на підвищення в класі команда не скористалася. Успішним був шлях ФК «Сваричів» і в розіграші Кубка області-2010: команда дійшла до 1/4 фіналу, де за сумою двох ігор (2:2 і 1:3) поступилась «Карпатам» з Печеніжина.
І в сезоні 2011 року ФК «Сваричів» теж перебуває в верхній частині турнірної таблиці. В першому колі сваричівці перемогли на своєму полі ФК «Калуш», який грав тоді фактично юнацьким складом, з непристойним рахунком – 11:0. Тренує команду добре знайомий калуським уболівальникам Роман Бігун. Одним з ключових гравців є інший відомий на Прикарпатті і за його межами футболіст – долинянин Микола Копистянський, який за свою багаторічну футбольну кар’єру встиг пограти за команди «Сокіл» (Бережани), «Скала» (Стрий), «Галичина» (Брошнів), «Авангард» (Жидачів), «Кристал» (Чортків), ФК «Тисмениця», «Нафтовик» (Долина), «Кіровець» (Могилів-Подільськ) і «Спартак» (Івано-Франківськ).
Правда в перерві між колами команду Сваричова покинули ряд провідних гравців. Особливо відчутною стала втрата одного з кращих бомбардирів другої ліги Володимира Христонька, котрий перейшов до брошнівських «Кроно-Карпат». Нагадаємо також, що при підготовці до другого кола оновлений ФК «Калуш» провів з цим суперником контрольний поєдинок і здобув перемогу з рахунком 3:2.

ФК «Сваричів» (Сваричів)

В наступному турі ФК «Калуш» приймає на своєму полі команду ФК «Сваричів» з Рожнятівського району.

Рік заснування команди: невідомий
Домашній стадіон: «Юність» 150 місць
Президент клубу: Трегер Любомир Романович
Начальник: Рибчак Василь Ярославович
Досягнення команди: срібний призер другої ліги першості Івано-Франківської області (2010)

Історична довідка: Сваричів – село Рожнятівського району Івано-Франківської області, розташоване над річкою Лімницею на відстані 4 км від районного центру. Загальна кількість його жителів на сьогодні становить понад 5 тисяч чоловік. Історія Сваричева сягає в далеку давнину. При в’їзді в село знаходиться пам’ятний знак: «Село Сваричів (1387-1987)», який був споруджений на честь його 600-річчя. Походження назви села краєзнавці пов’язують із старовинним ім’ям Сварич, яке є усіченою і похідною формою від імені Сваромир. За свідченням літописців, 1254 року князь Данило Галицький разом із братом своїм князем Васильком та синами своїми Львом, Романом і Сваромиром розгромили багатотисячну орду татарського намісника хана Куремси саме у тому місці, де згодом було засновано село Сваричів.