Представляємо суперника: “Пробій” (Городенка)

ФК «Пробій» (Городенка)

На гру другого туру чемпіонату ФК «Калуш» їде в Городенку, де зустрінеться з місцевими «Пробоєм».

Рік заснування команди: 1924
Домашній стадіон: «Колос» 2500 місць
Колишні назви: «Цукровик», «Колос», «Дністер»
Президент команди: Чижевський Степан Степанович
Найбільші досягнення: дворазовий чемпіон Івано-Франківської області (1999, 2001), володар кубка Івано-Франківської області (1996)

Історична довідка: «Пробій» з Городенки – є одним з найстаріших футбольних клубів на Івано-Франківщині. Датою створення команди є далекий 1924 рік, проте більш детальна інформація про цей період «Пробою» відсутня. За часів СРСР команда носила різні назви, а це зокрема: «Цукровик», «Колос» та «Дністер». Однак під жодною з цих “вивісок” городенківцям не вдалось потрапити до числа призерів елітного обласного чемпіонату.

 Зі здобуттям Україною незалежності команда повертає свою історичну назву «Пробій», і вже з середини 90-х років в Городенці формується самобутній боєздатний колектив, який на той час стає одним із провідних в області. В сезоні 1993-1994 р. р. «Пробій» вперше здобуває срібні нагороди, поступившись чемпіонством долинському «Нафтовику». З сріблом чемпіонату команда з Городенки завойовує право представляти Івано-Франківську область в першості України серед КФК. Команда змагається в другій зоні і посідає високе третє місце.
В 1995-му році «Пробій» успішно виступає в кубку області і виходить у фінал, де поступається коломийському «Покуттю» з рахунком 2:5. Через рік «Пробій» знову грає в фіналі і цього разу вже бере реванш в коломиян, перемігши їх в додатковий час з рахунком 2:1. В сезоні-1998/99 городенківці вперше стають чемпіонами області, а в 2001 році повторюють цей успіх. В 2000 і 2002 роках «Пробій» також приймає участь в чемпіонаті України серед аматорів.
Після серії успішних виступів приходить спад, і з 2005 по 2010 роки команда балансує між 10 і 12 місцями вищого дивізіону. Чемпіонат області 2010 року «Пробій» завершує на високому 4-му місці, а в останньому сезоні знову здає позиції: +15=9-12  37-32  48 очок (9 місце).
«Пробій» зразка 2012 року – це вже зовсім інша команда. Перед початком чемпіонату до районного центру повним складом перейшов інший колектив Городенківщини – «Яспіль» з Ясенева Пільного на чолі з президентом Степаном Чижевським і головним тренером Ігорем Мельничуком. В минулому році яспільці грали на калуському стадіоні «Хімік» у фіналі Кубка області проти «Карпат» з Коломиї, в якому поступилась – 1:3. Кістяк «Пробою» складають досвідчені Синчишен Андрій, Буртник Роман, Шпільчак Сергій і Паращій Геннадій, є також в складі городенківців і темношкірий легіонер з Камеруну – Роже Тібо Муамгюе Муамгюе.
За останні роки «Пробій» стає вкрай незручним суперником для калушан. В десяти проведених зустрічах ФК «Калуш» зазнав дев’ять поразок і лише один матч в далекому 2006-му році звів унічию, різниця м’ячів – 5:27! Востаннє калушани гостювали в Городенці  24 червня 2010 року, гра тоді закінчилась з рахунком 2:0 на користь «Пробою».