Представляємо суперника: ФК “Минай”

ФК «Минай» (с. Минай, Закарпатська обл.)

В першому турі чемпіонату ААФУ ФК «Калуш» приймає представника сусідньої Закарпатської області – ФК «Минай». Та якщо калушани повернулись участі в цих змаганнях після тривалої перерви, то їх суперник є абсолютним дебютантом чемпіонатів України.

Рік заснування команди: 2015
Домашній стадіон: «Минай-Арена»
Президент команди: Пересоляк Валерій Іванович
Досягнення: бронзовий призер чемпіонату Закарпатської області (2016); володар кубка Закарпатської області (2017)

Після зникнення ужгородської «Говерли» професійних футбольних на Закарпатті не залишилося. Всі команди, які нині існують в краї, презентують максимум обласний рівень, і сьогоднішний ФК «Минай» є одним з кращих його представників.

Минай – це село в Ужгородському районі, яке розташоване на крайньому заході Закарпатської області. За чотири кілометри з ним межує одна з країн Європейського союзу – Словаччина. Населення Минаю за даними перепису 2001 року складало 3088 чоловік.
Як говорить нам Вікіпедія, в другій половині XVIII ст. в селі було дві церкви – кальвіністська і греко-католицька, що свідчить про тісне спільне проживання мадярів і русинів. І сьогодні на самому в’їзді в Минай розташована Богословська академія імені Теодора Ромжі, яка є вищим учбовим закладом Русинської греко-католицької церкви.

Минай лише формально вважається селом, а фактично – це один з мікрорайонів Ужгорода, адже ці два населених пункти розділяє тільки дорога. Також на його території працює сучасне промислове підприємство з іноземним капіталом ТОВ «Ядзакі Україна», яке виготовляє важливі компоненти автомобільній індустрії – схемні джгути. Цією продукцією компанія забезпечує потужні виробництва у Словаччині та Росії.

Засновником і президентом ФК «Минай» є Пересоляк Валерій Іванович. Клуб, який задекларував великі футбольні амбіції, розпочав свій шлях з участі в чемпіонаті та кубку міста Ужгорода в 2015-му. Наступного сезону команда дебютувала у вищій обласній лізі, і одразу стала бронзовим її призером.  Вже в 2017 році ФК «Минай» стає володарем обласного Кубка і після першого кола є одним із лідерів чемпіонату Закарпатської області.

alt

Про фінансові можливості клубу говорить присутність у її складі значної кількості колишніх футболістів-учасників ПФЛ України, таких як Дмитро Бабенко, Василь Беца, Ігор Вагін, Роберт Гегедош, Олег Допілка, Владислав Микуляк. Та найбільш відомим виконавцем в команді граючого тренера ФК «Минай» Миколи Гібалюка, безсумнівно, є “правдоруб” українського футболу, екс-гравець львівських «Карпат», ужгородської «Говерли», білоруської «Белшини» та німецького «Айнтрахту» – Михайло Кополовець.

Рівень, на якому ведуться справи в ФК «Минай», простежується за доволі інформативним та сучасним офіційним сайтом клубу. Домашні матчі команда тимчасово проводить на ужгородському стадіоні «Авангард», проте незабаром завдяки зусиллям клубного керівництва, Федерації футболу Закарпаття, а також депутатів Холмокської сільської ради на чолі з сільським головою Тетяною Вачілею, завершиться будівництво нового сучасного стадіону «Минай-Арена».

Фото: сайт ФК «Минай»

{jcomments on}

Залишити відповідь