Представляємо суперника: “Карпати” (Болехів)

Так склалося, що невелике містечко, яке знаходиться на кордоні Івано-Франківської та Львівської областей, завжди було транзитним. Колись через Болехів пролягав головний торговельний тракт, що йшов аж до Стрия. Ось і тепер крізь місто проходить автотраса, по якій, не зупиняючись, постійно курсує транспорт. В футбол у Болехові почали грати ще до початку Другої світової війни. Перший стадіон, який збудували солдати розквартированої тут радянської дивізії в 1945 році, знаходився на самому березі мальовничої річки Сукіль. Сучасний стадіон розташований в самому центрі міста біля Народного дому.

Футбольна команда з Болехова – старожил другої ліги чемпіонату області. Вперше на обласній арені болехівці дебютували ще в 50-х роках минулого століття. Тривалий час «Авангард» (так тоді називалась команда) без особливого успіху змагався в класі Б (другий дивізіон), а коли в 1981 році була утворена група В – його відправили туди. Через два роки болехівці нарешті вистрілили: посівши третє місце, вони повертаються у групу Б. В 1989 році, вже під новою назвою «Карпати», команда вперше потрапляє до числа призерів другого дивізіону (2 місце). Цей успіх дозволив команді дебютувати в обласній еліті, де вона протрималася три сезони – з 1990 до 1992 року. В 1995-му «Карпати» перемагають в другій лізі і повертаються у вищий дивізіон, та лише на один сезон (10 місце). В 1999 році вони знову фінішують серед призерів 2-ї ліги – 3 місце, і знову команда переходить у вищий клас, цього разу – на шість сезонів. Найкращими за результатами були 2000 рік (4 місце) і 2001 рік (5 місце).

З 2005 року болехівці незмінно грають в другому дивізіоні. «Карпатам», які фінансуються з міського бюджету, чим може допомагає міський голова Болехова – Зенон Макота. Найкращого результату за цей період команда досягла у 2008 році – 3 місце, а в двох попередніх сезонах посіла відповідно 7 та 8 місця. Граючим тренером болехівських «Карпат» є Василь Міськів, з колишніх гравців долинського «Нафтовика» за команду виступають Ігор Швець, Сергій Вецко, Юрій Мацевич, Руслан Кладько і Сергій Халацький.

Болехівська команда успішно грає на своєму рідному стадіоні. Саме в Болехові єдиної поразки в першості зазнав лідер – косівська «Гуцуьль{jcomments on}щина». В першому колі гра в Калуші завершилась з рахунком 5:0 на користь «Карпат», в складі яких голами відзначились Роман Романюк (2), Віктор Андрусишин, Юрій Мацевич і Олег Форович.

 

Гру чергового туру обласної першості ФК «Калуш» проведе на виїзді з «Карпатами» в місті Болехів.

 Рік заснування команди: невідомий
Колишня назва: «Авангард» (до 1989 року)
Домашній стадіон: «Карпати» 600 місць
Начальник команди: Ярослав Бунчак
Досягнення: переможець другої ліги чемпіонату Івано-Франківської області (1995); четверте місце у вищій лізі обласного чемпіонату (2000).

Історична довідка: Болехів – місто в Долинському районі Івано-Франківської області (раніше існував окремий Болехівський район). З 1993 року Болехову надано статус міста обласного підпорядкування, кількість його населення на сьогодні становить майже 11 тисяч жителів. Перша письмова згадка про болехівські землі належить до 1371 року. У 1546 році в Болехові, на Старій Бані, було споруджено старовинну солеварню, яка збереглася у місті й досі. Ще в 1603 році Болехів отримав магдебурзьке право. У місті знаходяться дві культові споруди ХІХ століття: костел Успіння Пресвятої Діви Марії, який зараз активно реставрується, та греко-католицька церква.