Представляємо суперника: “Оскар” (Підгір’я)

Цю футбольну форму, придбану загальним трудом, старанно берегли і одягали лише на гру та масові спортивні заходи. Незабаром у 1936 році в селі вже існувало дві команди, де окрім першої – «Каменярів», з’явився також ЛСК «Рух» (Ляхівецький Спортивний Клуб «Рух»). В 1956 році при місцевому колективному господарстві створюється футбольна команда «Колгоспник», котра через тринадцять років стала срібним призером обласної першості серед команд групи «Б» (тренер І. Костюк).

 

Після того, як в середині літа 1980 року в селі розпочалось будівництво великого спортивного комплексу – двох футбольних полів, майданчиків для гандболу, баскетболу та волейболу, легкоатлетичних доріжок та місця для стрибків, роздягалень з душовими, трибун на 1500 глядачів, електричного табло (подібне тоді було тільки на стадіоні «Спартак» в Івано-Франківську), розпочалась нова футбольна історія Підгір’я.
В 1982 році місцевий «Маяк» дебютував у вищому дивізіоні, а вже за чотири сезони здобув бронзові медалі чемпіонату. А у 1984-му команда виграла кубок області, перегравши в драматичній серії післяматчевих пенальті (основний і додатковий час завершились унічию – 0:0) коломийський «Сільмаш» з рахунком 11:10!
З 1990 по 2000 р. р.  «Маяк» з Підгір’я стає багаторазовим призером різноманітних обласних і республіканських змагань серед колектив ФСТ «Колос», в 2006 році – бронзовим, а в 2007 – срібним призером першості області серед команд другої ліги (тренер Р. Балаш). З 2010-го команда виступала у чемпіонаті Богородчанського району під назвою «Бистриця», але сезон-2013 не завершила.
В 2014 році на руїнах «Бистриці» і богородчанського «Газовика» в Підгір’ї було створено новий колектив. Підгірський «Оскар» видав неймовірний сезон, здобувши перемоги в трьох з чотирьох офіційних турнірів, в яких брав участь. Чемпіон і володар кубка Богородчанського району, також переміг в обласній Лізі чемпіонів, і дійшов до стадії 1/4 розіграшу кубка області. А навесні вже цього року «Оскар» став володарем «Кубка Підгір’я-2015», впевнено перегравши у фіналі турніру болехівські «Карпати» – 4:0.

Фінансова потуга команди – це насамперед заслуга її президента – депутата районної ради і керівника місцевого приватного сільськогосподарського підприємства «Галагробізнес» Захарчука Михайла Васильовича. Сьогодні під проводом головного тренера Ігоря Клебана в «Оскарі» виступають екс-гравці «Газовика», ФК «Перегінське» та інших відомих команд Івано-Франківської області, яким до снаги вибороти золоті медалі чемпіонату.

ФК «Оскар» (с. Підгір’я, Богородчанський р-н)

В другому турі чемпіонату області ФК «Калуш» приймає «Оскар», який представляє Богородчанський р-н.

Попередні назви: «Каменярі», «Колгоспник», «Маяк», «Бистриця»
Домашній стадіон: «Колос» (індивідуальних пластикових сидінь немає)
Президент клубу: Захарчук Михайло Васильович
Досягнення команди: переможець першості області серед команд групи «В» (1980); срібний призер першості області серед команд другої ліги (1969, 2007); бронзовий призер чемпіонату Івано-Франківської області (1986); володар кубка Івано-Франківської області (1984); чемпіон України серед команд ФСТ «Колос» (1990)

Історична довідка: Футбол у Ляхівцях (теперішнє Підгір’я) зародився на початку 30-х років минулого сторіччя. Тоді за виручені гроші від проведення місцевих фестин (фестивалю) було закуплено футболки і гетри, із зеленої тканини пошито труси, а з яловичої шкури – бутси.

Залишити відповідь