«Колос Городенківщини» (Городенка) – ФК «Калуш» – 1:2

Інспектор і делегат ІФФФ: Фреїк Ілля (м. Івано-Франківськ)

Арбітр: Лаврів Олексій (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Рибчак Михайло (с. Сваричів, Рожнятівський р-н) і Шевчук Мирослав (с. Крилос, Галицький р-н)

4-й арбітр: Дорошенко Ростислав (м. Івано-Франківськ)

«Колос Городенківщини»: Федоров Денис, Плехтяк Василь, Білик Ігор (Музика Михайло, 76), Хандій Денис, Вістовський Юрій, Кондратко Назар (Сочка Андрій, 59), Прокіпчук Михайло, Гультай Володимир, Белей Василь, Гордей Андрій (Дідович Андрій, 80), Слива Юрій

ФК «Калуш»: Михалевич Олександр, Олевич Ярослав (К), Гудак Степан (Микуляк Ярослав, 83), Коско Юрій, Покачайло Ромуальд, Николишин Тарас, Мельник Орест (Ковальчук Тарас, 76), Пштир Роман (Кулинин Андрій, 83), Лаврінок Василь (Стовбан Любомир, 63), Павлів Остап, Драган Андрій (Генега Роман, 90+4)

Голи: Белей Василь (38, з пенальті) – Коско Юрій (32, з пенальті), Николишин Тарас (90+3, з пенальті)

Попередження: Хандій Денис (61), Слива Юрій (85) – Лаврінок Василь (23)

Результат матчу в Городенці мав для ФК «Калуш» не лише важливе турнірне значення. Очна зустріч з «Колосом Городенківщини», ще й на його полі, повинна була продемонструвати силу калуської команди у поєдинку з сильним суперником, який здобув максимальну кількість очок у чотирьох стартових турах. Та як показала гра, цікавого комбінаційного футболу командам продемонструвати не вдалось, враховуючи жахливий стан футбольного поля місцевого стадіону «Колос».

Доки калушани пристосовувались до “екстремального” ігрового газону, господарі, які напевно вже звикли до таких умов, активніше розпочали гру. Вже на 5-й хвилині матчу Степан Гудак заблокував гострий удар-простріл городенківчанина Ігоря Білика. Ще через десять хвилин небезпечний розіграш кутового від господарів довелось ліквідовувати спочатку голкіперу калушан Михалевичу, а потім і захиснику Ромуальду Покачайлу.
Першу продуктивну атаку калушани провели десь на 20-й хвилині, але на заваді удару від Андрія Драгана стали захисники «Колосу». На 31-й хвилині матчу подача Остапа Павліва з правого флангу в напрямку карного майданчика знову знайшла Андрія Драгана, який потилицею переадресував його в район 11-метрової позначки. Саме в цю зону вривався Василь Лаврінок, та до м’яча не дістався, бо його грубо завалив захисник господарів Гультай.
Одинадцятиметровий, який взявся пробивати Коско, вийшов курйозним. В момент виконання Юрій несподівано послизнувся і удар виявився несильним. Голкіпер стрибнув в один кут воріт, а м’яч – в інший, Денис Федоров підвівся і спробував повернутись до потрібного кута, але трохи не встиг. Так ФК «Калуш» вийшов вперед. До слова кажучи, цей реалізований пенальті став першим вдалим для калушан з 21 квітня після чотирьох поспіль невдалих спроб.
Окрилені успіхом, гості вже за дві хвилини могли подвоїти перевагу – свій прорив лівим флангом Василь Лаврінок завершив сильним ударом зовсім поруч від ближньої “дев’ятки”. Та в одній з зустрічних атак городенківців арбітр матчу зафіксував сумнівне порушення правил у власному карному майданчику калушанина Ореста Мельника. Василь Белей точно реалізував такий вирок, розвівши Михалевича та м’яча по різних кутах воріт. 1:1. Цей пропущений м’яч став першим для калушан у поточному чемпіонаті області.
Під завісу першого тайму ФК «Калуш» мав нагоду знову вийти вперед: точну передачу на Лаврінка з правого флангу виконав Степан Гудак, але Василь, перебуваючи практично по центру, воріт пробив трохи незграбно і вище.

Після перерви малюнок гри не змінився – на полі тривала силова боротьба обох команд з суперником та незадовільним станом газону. На 60-й хвилині наслідком такого футболу стала травма Лаврінка, якого грубо “скосив” гравець Городенки Денис Хандій. Останній отримав заслужену жовту картку, а от Василь гру продовжити вже не зміг.
На 66-й хвилині матчу хороший удар з-за меж карного майданчика вдався Тарасу Николишину – м’яч “облизав” поперечку воріт господарів та покинув межі поля. А вже за декілька хвилин «Колос Городенківщини» і сам міг вийти вперед. Після подачі кутового в потрібному місці опинився Андрій Сочка, який десятьма хвилинами раніше з’явився на полі, і ударом головою в падінні спрямував м’яча в дальній кут. Для влучності забракло лічених сантиметрів.
Напруга в матчі зростала і кожна з команд бажала здобути перемогу. Для цього обидва тренери зробили по ряду замін, і забігаючи наперед зауважимо, що вдалим виявився вибір Петра Лесіва. Вже у доданий арбітром час Тарас Ковальчук підхопив м’яч в межах карного майданчика господарів, де його необачно “зніс” городенківчанин Юрій Слива.
Тарас Николишин з точки свою можливість не втратив і засвітив на сучасному таблі стадіону «Колос» рахунок 1:2 на користь гостей. В час, що залишився, господарі таки організували останній штурм воріт Олександра Михалевича. До честі калушан, вони зуміли встояти. Надважка і вкрай важлива перемога!

Також хотілося б відзначити невміння городенківчан, тренерського складу та керівництва команди, гідно прийняти цю поразку – бригада арбітрів була змушена покидати стадіон лише у супроводі наряду поліції. А ФК «Калуш» зберіг за собою першу сходинку в турнірній таблиці чемпіонату області, і, зважаючи на нічию коломийських «Карпат» в Брошнів-Осаді, зрівнявся за втраченими очками з останніми. Наступний 7-й тур відбудеться в неділю 25 жовтня, в якому калушани будуть вільними від ігор.