МФК «Ніка-Тепловик» (Івано-Франківськ) – ФК «Калуш» (Калуш) – 1:0 (0:0)

16-й тур чемпіонату області з футболу (перша ліга)

18 серпня 2013 – 17.00, м. Івано-Франківськ, стадіон «Гірка», +25°С, 300 глядачів

Інспектор і делегат ІФФФ: Ольшанецький Василь (м. Івано-Франківськ)

Асистенти: Дубінський Ігор (м. Івано-Франківськ), Липко Мирослав (м. Городенка)

Четвертий арбітр: Рибчак Михайло (с. Сваричів, Рожнятівський р-н)

МФК «Ніка-Тепловик»: Липецький Володимир, Слободян Єгор (Рибатчин Андрій, 46), Гаврилишин Віталій, Слободян Михайло (К), Сем’янчук Ярослав, Павлів Юрій, Дорош Орест (Самочко Андрій, 46), Борисевич Роман, Януш Орест, Качан Ярослав (Федорюк Володимир, 88), Павлюк Богдан

ФК «Калуш»: Кузів Богдан, Олевич Ярослав, Микуляк Ярослав, Фітковський Тарас (Яловий Роман, 87), Гудак Степан, Боднар Олег, Коско Юрій, Мельник Орест, Савчин Василь, Драган Андрій, Король Андрій (К) (Гутник Богдан, 46, Брізе Олексій, 80)

Гол: Боднар Олег (68, автогол)

Попередження: Качан Ярослав (15), Гаврилишин Віталій (74), Борисевич Роман (81) – Мельник Орест (53)

В черговому турі ФК «Калуш» на виїзді протистояв четвертій на сьогодні команді чемпіонату – МФК «Ніка-Тепловик» з обласного центру. Матчі на «Гірці» завжди важко складались для калушан, не став винятком і звітний поєдинок.
Господарі поля, які поступово підтягуються до лідируючої групи, розпочали активніше і на 5-й хвилині Ярослав Качан небезпечно пробивав головою. Та незабаром гра поступово вирівнялась, і м’ячем вже більше став володіти ФК «Калуш». Правда реальних можливостей у гостей було небагато, запам’ятався хіба що удар Короля метрів з 25-ти, який з другої спроби накрив голкіпер.
Натомість “тепловики” в атаці діяли значно гостріше. Так, на 24-й хвилині пройшла передача з правого флангу і Богдан Павлюк цілив головою в кут воріт – лише відчайдушний кидок Богдана Кузіва врятував гостей від вірного голу. Небезпечним був і штрафний у виконанні Ярослава Качана, але й тут голкіпер калушан був на висоті, перевівши на кутовий. Після його подачі знову головою бив Павлюк – м’яч пройшов зовсім поряд зі стійкою.
Все ж найбільш реальну можливість для того, щоб відкрити рахунок, втратили гості: Драган з Коском “просочились” в штрафну з правого флангу і знайшли передачею вільного Андрія Короля. Наш капітан без перешкод бив з району 11-метрової позначки, але потрапив у воротаря.
В наступній атаці калушани і Василь Савчин з забивної позиції не влучив у рамку воріт. Ще раз Савчин промчав лівим флангом і прострілив вздовж воріт, проте Липецький і цього разу ліквідував загрозу. Отже перший тайм, який пройшов у цікавій рівній боротьбі, не приніс забитих м’ячів.
Після відпочинку господарі заграли агресивніше. Вже на перших секундах Андрій Рибатчин, який вийшов на заміну, наніс удар по воротах. Гостро став діяти на лівому фланзі атаки Орест Януш, який повернувся до івано-франківської команди після виступів за «Енергетик» з Бурштина і тернопільську «Ниву». На 57-й хвилині цей швидкий півзахисник втік на побачення з Кузівим, проте голкіпер знову виручив.
В калушан у ці хвилини гра не клеїлась, хоча вони й створили свою другу стовідсоткову нагоду. Комбінацію Коско-Боднар ударом впритул завершував Андрій Драган, проте і цього разу свою неймовірну реакцію продемонстрував Володимир Липецький. І одразу ж після цього гості пропустили: Януш в черговий раз накрутив на фланзі менш досвідченого Степана Гудака і від лицьової лінії сильно прострілив вздовж воріт – Олег Боднар, намагаючись відвести загрозу, зрізав м’яч в сітку.
Часу до фінального свистка лишалось не так вже й багато, і від пропущеного голу гості не змогли оговтатись. Вони, звичайно ж, йшли вперед і навіть мали два моменти, в яких знову не пощастило Драгану. Натомість «Тепловик» дуже гостро діяв на контратаках, і забивати вдруге могли Януш і Павлюк.
Брошнівські «Кроно-Карпати» загубили очки в Галичі, і після цієї перемоги відставання івано-франківців від третього місця скоротилось до двох очок, якщо рахувати за втраченими. А калушан знову підвела реалізація.

За відсутності дискваліфікованого капітана юнаків ФК «Калуш» Володимира Заріцького ніхто так і не зміг взяти на себе роль лідера в команді. Гості за всіма статтями поступились своїм ровесникам з обласного центру – 1:7, єдиний гол престижу наприкінці матчу провів Володимир Басник.

ФК «Калуш» (юнаки): Сидор Юрій (Галаса Валентин, 41), Лукасевич Олег, Федоришин Василь, Заліський Андрій (К) (Криськів Юрій, 62), Коновіцький Олег (Іваницький Ярослав, 73), Мельник Олександр (Тепчук Вадим, 52), Бігун Олександр (Кобрин Олег, 47), Романів Артур (Маліборський Валерій, 66), Борщ Володимир, Федорин Ростислав (Малинка Сергій, 58), Басник Володимир
Гол: Басник Володимир (72)
Попередження: Романів Артур (63)