Представляємо суперника: “Кроно-Карпати”

Історична довідка: Першу футбольну команду в Брошневі було створено ще на початку 30-х років ХХ століття, вона носила назву «Стрілець». Відомо, що в 1936 році «Стрілець» зайняв перше місце в одній з двох підгруп класу “Б” і здобув путівку до вищого дивізіону Станіславського воєводства. В групі “А”, де переможець отримував право змагатись за вихід до польської державної ліги, «Стрілець» провів три сезони (1936-1939 р. р.). Зірок з неба команда не хапала, проте жодного разу не понизилась в класі – що можна вважати успіхом. Прихід радянської влади восени 1939-го року поклав край цьому періоду брошнівського футболу.

 

В повоєнні роки команда Брошнева носила назву «Авангард» і змагалась переважно у відомчих змаганнях. Формула проведення футбольних чемпіонатів в області була тоді багатоступеневою: спочатку визначалися кращі виробничі колективи у містах, районах, а вже потім доходило до обласного рівня.
В 1963 році команда перейшла на баланс лісокомбінату, назву «Авангард» було змінено на «Карпати». До її складу прийшли декілька виконавців з івано-франківського «Спартака», який виступав тоді у класі “Б” першості УРСР, що не могло не позначитись на результатах. У 1963 році «Карпати» вперше посідають третю сходинку в чемпіонаті області, через рік повторюють свій бронзовий успіх, а в 1965 році здобувають срібні медалі.
Також у ці роки брошнівчани двічі здобувають кубок області, а в одному з фіналів (1965) «Карпати» перемогли калуський «Хімік» з рахунком 3:2. Ця перемога дозволила їм вперше в своїй історії взяти участь в розіграші кубка УРСР, проте дебют видався невдалим – «Карпати» в рідних стінах з рахунком 0:2 поступилися команді «Колос» з Бучача що на Тернопільщині і вибули зі змагань.
Наступного вдалого виступу брошнівським вболівальникам довелось чекати довгих дев’ять років – в 1974 році «Карпати» знову здобули бронзові медалі обласного чемпіонату. Загалом, за часів СРСР в елітному дивізіоні чемпіонату Івано-Франківької області вони провели 18 сезонів. Більше виступів було тільки у калуського «Хіміка» (36), надвірнянського «Бескида» (33), долинського «Нафтовика» (31), тисменицького «Хутровика» (27), коломийського «Сільмашу» (27), бурштинського «Енергетика» (20) та івано-франківського «Електрона» (19).
Черговий вдалий етап для Брошнева прийшовся на останній рік існування СРСР та перші роки становлення незалежної України. В 1991 році «Карпати» було перейменовано в «Галичину». Однією з причин цього стало злиття колективу з сусідньою голинською «Галичиною». Команда з Голиня в сезоні 1990 року посіла третє місце в чемпіонаті області та здобула право виступати в першості України серед колективів фізкультури, відповідно тому це право перейшло до брошнівчан. Провівши декілька сезонів в чемпіонаті КФК брошнівська «Галичина» була міцним середняком і посідала місця у верхній частині турнірної таблиці.
В чемпіонаті області 1992 року команда виступала в зоні “А”, де посіла другу сходинку, але в матчі за “бронзу” поступилась надвірнянському «Бескиду». В цьому ж таки сезоні «Галичина» стає чемпіоном України ФСТ «Колос» серед сільських команд. В фінальному двобої з двох матчів брошнівчани перемогли «Авангард» (Куп’янськ) – поразка 1:2 в гостях, і перемога 3:0 вдома. До цього успіху команду привів Степан Йосипович Штень, який сьогодні є тренером і президентом «Нафтовика» з Долини.
З 1996 року брошнівчани без особливого успіху виступали в другій лізі чемпіонату області. Новий злет почався з появою солідного спонсора – швейцарського підприємства ТОВ «Кроно-Україна» – відомого виробника деревостружкових плит (ДСП) на ринку України. В 2009 році команда займає третє місце у фіналі всеукраїнського турніру на призи «Робітничої газети». Через рік «Кроно-Карпати» стають переможцями змагань в другій лізі, здобуваючи право на підвищення в класі, і виходять до 1/2 фіналу обласного кубка. В когорті кращих команд області у 2011 році команда з Брошнева посіла високе четверте місце.
В сезоні 2012 року «Кроно-Карпати», які є одними з фаворитів і лідерів чемпіонату, після дев’яти турів займають другу сходинку в турнірній таблиці. У суперників можна виділити досвідчених Василя Качура, який є граючим тренером команди, Василя Белея, і кращого гравця чемпіонату області-2011 Ростислава Волошиновича. Також в складі брошнівчан виступають ряд вихованців калуського футболу – Любомир Атаманчук, Ромуальд Покачайло, Володимир Адамюк і Любомир Головінський.

«Кроно-Карпати» (с.м.т. Брошнів-Осада, Рожнятівський район)

В 1/8 фіналу розіграшу кубка області ФК «Калуш» поміряється силами з сусідами – брошнівськими «Кроно-Карпатами».

Стадіон: «Карпати» 1000 місць (450 індивідуальних пластикових сидінь)
Попередні назви команди: «Авангард», «Карпати», «Галичина»
Президент клубу: Сальваровський Володимир Володимирович
Досягнення: срібний призер чемпіонату Івано-Франківської області (1965); бронзовий призер чемпіонату Івано-Франківської області (1963, 1964, 1974); володар кубка Івано-Франківської області (1964, 1965); переможець другої ліги чемпіонату Івано-Франківської області (1986, 2010)