Представляємо суперника: “Галичина-Вапно” (Галич)

ФК «Галичина-Вапно» (м. Галич)

В матчі першого туру чемпіонату області ФК «Калуш» приймає на своєму полі футбольний клуб «Галичину-Вапно» з міста Галича.
Рік заснування команди: 2009
Домашній стадіон: «Колос», 800 місць
Попередні назви команди: «Дністер», «ГалВапно»
Президент клубу: Магаль Володимир Васильович
Досягнення: чемпіон Галицького району 2010 року; десяте місце в чемпіонаті Івано-Франківської області 2011 року
Історична довідка: Футбол у Галичі, як і в більшості містечок краю, почав розвиватися у 1930-х роках, однак про якісь успіхи місцевих команд того часу нічого невідомо. Нова історія команди розпочалася після того, як у Галичі вирішили створити фарм-клуб бурштинського «Енергетика», який у 1998 році виборов право виступу на професійному рівні. Найвищим досягненням «Галичини-Енергетика-2» стало 5 місце у 2008 році. Починаючи з минулого сезону галичани виступають в чемпіонаті Івано-Франківської області окремим колективом («Гал-Вапно»). Перед початком чемпіонату-2012 команда дещо підкоригувала свою назву – «Галичина-Вапно».
 

Відомо, що за часів СРСР футбольна команда в Галичі носила назву «Дністер» та провела в першій лізі обласної першості 11 сезонів, проте жодного разу вона не була в призерах. У післявоєнні роки галичани пробилися до числа кращих у краї, виборовши у 1953 році 2-ге місце серед команд класу “Б”. На той час припидає і найвище досягнення галицького «Колгоспника» в чемпіонатах області – 4 місце (1959 р.). В 1964 році Галич залишає обласну еліту, поступившись пальмою першості у районі команді з Бурштина, де почалося градіозне будівництво електростанції.
Наступний злет команди (вона мала назву «Динамо») відбувся на рубежі 1970-80 р.р. У 1978-му динамівці вибороли перемогу у класі “Б” і на три роки повернулися в обласну еліту. Потім розпочалося падіння колективу – у 1983-86 р.р. він взагалі не був представлений на обласному рівні. Далі аж до середини 1990-х під назвою «Дністер» команда з Галича виступала у нижчих дивізіонах.
Не набагато кращими є результати виступів галичан і в роки незалежної України. Команда під новою назвою «Галичина» розпочинала змагання з третьої ліги, а вже з кінця 90-х років постійно грає в першій лізі чемпіонату області. Найбільшим здобутком команди став вихід в 1999 році до фіналу кубка області, в якому вона з рахунком 1:3 поступилась івано-франківській «Короні». В середині 2000-х років «Галичина» стає фарм-клубом «Енергетика» і виступає в обласному чемпіонаті під назвою «Галичина-Енергетик-2». Сезон 2010-го року став останнім для цієї команди.
Команда «Галичина-Вапно» заснована у 2009 році відомим у минулому галицьким футболістом Ігорем Мусякевичем. Перша її назва була «Дністер», яка змінилась у липні 2009 року з появою постійного спонсора – ТзОВ «Галичина-Вапно». В 2010 році «ГалВапно» став чемпіоном Галицького району, і нікому невідома команда з Галича займає місце «Галичини-Енергетика-2» в першій лізі чемпіонату області.
Сьогодні «Галичина-Вапно» є досить молодою амбітною командою, кістяк якої складають вихованці місцевого футболу. Команда фінансується з різних джерел: коштів районної ради, головного спонсора та приватних підприємців м. Галича і району. Наставником «Галичини-Вапна» є відомий у минулому футболіст Валентин Москвін, який перед початком сезону змінив на тренерському містку не менш відомого Миколу Пристая. З приходом нового головного тренера ряди команди поповнили Олексій Брізе (виступав за команди «Прикарпаття-2», «Тепловик», «Колос» П’ядики), Віктор Вікуловський (івано-франківські «Спартак» і «Прикарпаття», ФК «Гвіздець), Ярослав Деренюк («Прикарпаття», «Енергетик»), Ігор Семчій («Придністров’я» Тлумач) і Ігор Цимбалістий («Прикарпаття», «Спартак» Івано-Франківськ, ФК «Коростень», «Енергетик», «Нива» Тернопіль).
В червні 2010 року відбулась остання зустріч суперників на обласному рівні: «Галичина-Енергетик-2» – ФК «Калуш» – 2:0. (Голи: Володимир Крижанівський і Роман Барчук). Востаннє ж калушани перемагали «Галичину» з Галича ще 12 серпня 2007 року на рідному стадіоні. Гра тоді також завершилась з рахунком 2:0, а забитими голами в складі ФК «Калуш» відзначились Тарас Яців і Андрій Драган.