Представляємо суперника: “Дністер-Рітас” (Побережжя)

Перші успіхи розпочались з 1984 року, коли команда «Дністер» з Побережжя вперше стає чемпіоном Тисменицького району (до цього вона двічі виборювала треті місця), що дало їй право на виступ в чемпіонаті Івано-Франківської області. В той час обласні змагання мали три дивізіони – групи А, Б і В. Новачок одразу потрапив до числа призерів групи В, посівши другу сходинку після «Авангарду» з Загвіздя.
Такий результат дозволив колективу «Агропресмаш», який представляв завод пресових агрегатів, перейти у групу Б. Тут команда затрималася на два сезони (1986 і 1987 р. р.): в рік дебюту вона фінішувала десятою, а в наступному сезоні стала четвертою.
В 1988 р. команда Побережжя об’єднується з «Пресовиком» (Жовтень) і, після розширення групи А, під цією назвою дебютує в провідному дивізіоні обласної першості, де проводить чотири сезони поспіль. В 1988 і 1990 роках команда фінішує на 10-му, а в 1989 і 1991 – на 7-му місцях, при цьому команда юнаків «Пресовика» виборює чемпіонство у 1989 році.
Пізніше під вже під новою назвою «Січ» у 1992 році побережці здобувають першість у 2-й лізі і знову повертаються у вищий дивізіон. Однак на рівних протистояти обласним грандам сільському колективу не вдається – 14 і 16 місця відповідно.
З середини 1990-х Побережжя знову представлене в чемпіонаті Тисменицького району. В 1998 р. команда виборює «бронзу», а в 1999-2000 р. р. – два комплекти срібних нагород (в обох випадках чемпіоном стає ямницький «Вихор»).
Через конфлікт з керівництвом Федерації футболу тисменицького району з початком 2000-х «Дністер» ухвалює рішення про виступи на обласному рівні і без особливих успіхів змагається у другій лізі. Команда змінює свою стару назву на «Дністер-Рітас» і з 2002 року виступає у чемпіонаті області. Результати останніх виступів побережців у другій лізі: 2007 – 11 місце, 2008 – 10 місце, 2009 рік – 9 місце. У 2003 році побережці виходять до 1/4 фіналу кубку області, що є їх найвищим досягненням у цих змаганнях.
Президентом і одночасно тренером основної команди «Дністер-Рітас» є Василь Кабан – ще у недалекому минулому грізний форвард команди з Побережжя. Найбільш відомі гравці: Моголівський Зіновій («Чорногора»), Салманов Валентин («Чорногора», «Прикарпаття»), Гаврон Назар («Сігуенья»), Лесюк Володимир («Нептун» (Заболотів)), Ткаченко Петро і Музиченко Станіслав (обидва – «Прикарпаття»). Є у команди і свій легіонер – темношкірий нападник Жозеф Патрік Ндіга Нгує з Камеруну, який правда пропустить гру з ФК «Калуш» через дискваліфікацію.


В цьогорічній обласній першості «Дністер-Рітас» не зовсім впевнено грає на своєму стадіоні: домашні поразки від отинійської «Славії» (0:1), косівської «Гуцульщини» (1:2) і футбольного клубу «Сваричів» (1:5), а також нульова нічия з командою «НСК» Микитинці, залишають побережців у нижній частині турнірної таблиці. Матч першого кола ФК «Калуш» – «Дністер-Рітас» завершився бойовою нічиєю з рахунком 2:2. Голи в складі калушан на рахунку Андрія Киф’юка і Олега Баландіна, у побережців «дублем» відзначилився Петро Ткаченко.


Untitled Document

«Дністер-Рітас» (Побережжя)

Наступний наш суперник – команда «Дністер-Рітас» з с. Побережжя Тисменицького району.

Рік заснування команди: невідомий Колишні назви команди: «Дністер», «Електронік», «Пресовик», «Агропресмаш», «Січ» Домашній стадіон: «Дністер» 300 місць Президент клубу: Кабан Василь Володимирович Найбільші досягнення: чемпіон Тисменицького району (1984); переможець другої ліги чемпіонату Івано-Фран-ківської області (1992); найкращий показник у провідному дивізіоні обласної першості – 7 місце (1989, 1991)

Точної дати створення команди в селі Побережжя, яка 1971 до року брала участь в чемпіонатах Галицького району, немає. Відомо правда, що останні девять років команду фінансує мер міста Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, який у 1991 році створив ПП «Рітас» – одне з перших приватних підприємств в обласному центрі. Опікувана ним команда «Дністер-Рітас» пройшла шлях від районних до обласних змагань (цікаво, що з першості Тисменицького району побережці свого часу знялися через упереджене суддівство).