Кубок регіонів УЄФА

  • що являє собою Кубок регіонів УЄФА та які успіхи України в цьому турнірі?

Попередником турніру є Кубок аматорів, який проводився раз на чотири роки з 1966 по 1978 рік. У фінальному матчі, який відбувся 18 червня 1967 року в іспанській Мальорці, аматорська збірна Австрії (в Кубку аматорів брали участь національні аматорські збірні) перемогла аматорську збірну Шотландії з рахунком 2:1, ставши першим володарем трофею.
В 1998 році УЄФА прийняло рішення відродити турнір, значно змінивши його формат – відтоді учасниками Кубку регіонів УЄФА стають переможці домашніх регіональних турнірів, що і дало таку назву кубку. Українські­ команди брали участь в усіх попередніх­ Кубках регіонів УЄФА, починаючи з першого сезону у 1999 році.
За цей час відбулися 8 розіграшів Кубка, і у чотирьох з них українські­ команди здобували право на участь у фінальному­ турнірі: 1999 рік (Венето, Італія) – Аматорська збірна України (3 місце); 2004/2005 р. р. (Краків, Польща) – КЗЕСО (Каховка, Херсонська обл.) (3 місце); 2006/2007 р. р. (Стара Загора/Слі­вен, Болгарія) «Іван» (Одеса) (5 місце); 2010/2011 р. р. (Брага, Португалія) – «Єдність» (Плиски., Чернігівська обл.) (7 місце).
Цікавим є той факт, що в 1999-му році нашу команду, яка стала тоді бронзовим призером першого фінального турніру Кубку регіонів УЄФА, очолював тренер Павло Яковенко, після чого – вже працював з багатьма професійними клубами і нашою молодіжною збірною.

  • хто має право представляти Україну в даному турнірі?

В попередні роки у відбірковому раунді Кубку регіонів УЄФА надавалося­ чемпіонам чи володарям аматорського Кубка країни. Як відомо, чемпіоном України серед аматорів 2013 року став оржівський ОДЕК, а кубковим тріумфатором – ФК «Чайка» з Києво-Святошинського району столиці. Могли претендувати на представництво і чемпіони України–2012 «Карпати» з Коломиї. Проте через регламентне обмеження щодо участі в турнірі гравців, які будь-коли набували статусу футболіста професіонала (тобто укладали контракти з професіона­льними футбольними клубами), ці клуби зіштовхувалися з значними труднощами у формуванні команди. Для прикладу, в цьогорічному складі «Карпат» лише один (!) футболіст – Роман Москалик – має право на виступ в цих змаганнях.
Тому з цього року Асоціація аматорсько­го футболу вийшла з ініціативою проведення національного відбіркового турніру, переможець якого й презентуватиме Україну в Кубку регіонів УЄФА 2014/2015. Підготовка та участь в такому турнірі допоможе претендентам награти склад і підсилити слабкі місця. До речі, аналогічним чином обирають представників практично всі європейські країни – у них не чемпіони їдуть на Кубок регіонів УЄФА, а переможці спеціального турніру.

  • які особливості Регламенту турніру Кубок регіонів УЄФА?

За регламентом участь у цьому турнірі може брати клубна команда або збірна області, сформована з гравців, що виступають у місцевому чемпіонаті, вік гравців – від 19 до 40 років. Обов’язкова умова – відсутність у минулому будь-яких контактів з професійними клубами. Приміром в чемпіонаті України серед любителів, як і в обласних змаганнях, виступає велика кількість так званих “нео-аматорів”, або гравців з колишнім професійним стажем. Так команди-учасниці чемпіонату Івано-Франківської області-2014 мають в своїх складах наступну кількість екс-професіоналів: «Карпати» (Коломия) – 11, «Покуття-Євромодуль» і «Славія» – по 10, «Кроно-Карпати», «Нафтовик» і ФК «Перегінське» – по 9, «Гал-Вапно» – 7, ФК «Турка» – 6, «Ніка-Івано-Франківськ» – 5, «Придністров’я» – 4, ФК «Калуш» – 1.
Відповідно в цьому відбірковому турнірі всі команди-учасниці повинні бути укомплектовані виключно гравцями-любителями – тобто такими, які можуть грати й на Кубку регіонів УЄФА. Представники визначаються по рекомендації регіональних федерацій футболу, причому в ту команду, котру визначать на участь у відборі, можна заявляти любого гравця, який виступає в аматорських змаганнях цієї області. Крім того, переможець національного відбору зможе доукомплектовувати свій вклад будь-яким гравцем, який грав у відбірковому турнірі в складі команд-суперниць.

  • де має відбутись наступний етап Кубку регіонів УЄФА?

За результатами жеребкування, проведеного Комітетом аматорського та дитячо-юнацького футболу УЄФА, представник України стартує в п’ятій відбірковій групі разом з командами Іспанії, Північної Ірландіії та Молдови. Саме в Молдові, з 23 по 27 вересня цього року, й відбудеться одноколовий груповий турнір, переможець якого здобуде путівку до “фіналу восьми”. До речі, майже всі витрати по фінансуванню участі команд у відбірних групових турнірах та у фіналі (проїзд до місця проведення – змагань, харчування та проживання), бере на себе УЄФА.

 

В цьому сезоні зацікавленість у турнірі виявляли федерації футболу Донецької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей, але через різні організаційно-фінансові проблеми претендентів на участь лишилось троє. Крім ФК «Калуш», у національному відбірковому турнірі зіграють збірна Кіровоградської області і команда «Ретро» з міста обласного підпорядкування Ватутіне Черкаської області.

 

іва

Івано-Франківська обласна федерація футболу вирішила підтримати ФК «Калуш», як базову команду Прикарпаття. Вирішальним чинником став той факт, що всі гравці команди (за винятком Олега Боднара) раніше не мали контактів з професійними клубами, а тому зможуть виступити у турнірі Кубок регіонів УЄФА. Крім того, ІФФФ пообіцяла перерахувати 4100 грн. для заявочного внеску, і додатково залучити зібрані через спеціальну платформу та допомогу меценатів кошти.
Керівництво футбольного клубу і міський голова Калуша Ігор Насалик з свого заявили про готовність команди до участі у цих змаганнях. Більше того, ФК «Калуш» підтвердив, що готовий стати господарем турніру, який має відбутися у період з 14 по 17 липня. І вчора стало відомо, що Асоціація аматорського футболу України прийняла рішення про проведення матчів відбору до Кубку регіонів УЄФА 2014/2015 саме в Калуші.

 

іва

Також вчора на стадіоні «Хімік» відбулась контрольна двостороння гра, в якій були задіяні наступні гравці: воротарі – Джус Роман («Ніка-Івано-Франківськ») і Кузів Богдан (ФК «Калуш»); захисники – Борисевич Роман, Сем’янчук Ярослав («Придністров’я»), Вовчук Ярослав («ГалВапно»), Демків Ярослав, Микуляк Ярослав, Олевич Ярослав (ФК «Калуш»); півзахисники – Борщ Володимир, Мельник Орест, Рибатчин Андрій (ФК «Калуш»), Головінський Любомир («ГалВапно»), Драган Назарій (ФСК «Яворів»), Курташ Роман (ФК «Перегінське»), Роже Тібо Муамгюе («Медик-Краснопіль» Солотвин), Щербина Василь («Придністров’я»); нападники – Блащук Василь (ФК «Турка»), Кравців Микола, Стовбан Любомир (ФК «Калуш»), Локатир Олег (ФК «Перегінське»), Ромаш Роман («Славія»).
Крім вище вказаних футболістів, до турніру Кубок регіонів УЄФА 2014/2015 ще можуть бути залучені п’ятеро гравців «Кроно-Карпат» – Атаманчук Любомир, Волошинович Ростислав, Драган Андрій, Кушецький Ігор і Третяк Роман, які саме в цей час брали участь в товариській грі своєї команди з ФК «Тернопіль». Наступний контрольний поєдинок підопічні Романа Драгана планують також провести на стадіоні «Хімік» в суботу проти команди першої ліги ПФЛ «Сталі» з міста Дніпродзержинськ Дніпропетровської області. Орієнтовний початок матчу – о 17.00.

В Калуші пройде турнір Кубок регіонів УЄФА

Як відомо, 20 червня виконком обласної Федерації футболу ухвалив рішення про формування збірної Івано-Франківської області на базі ФК «Калуш». Метою цієї команди є участь в IX Кубку регіонів УЄФА – найбільш престижному і масовому аматорському футбольному турнірі Європи. Головним тренером збірної призначений Роман Драган, допомагатимуть йому Володимир Мандрик і Роман Русановський.

Залишити відповідь