Кубок регіонів УЄФА

Перед стартом ФК «Калуш» з’їздив у Стрий, де зіграв свій другий і завершальний контрольний поєдинок з місцевою «Скалою», котра проводить інтенсивну підготовку до старту другої ліги чемпіонату ПФЛ.

«Скала» (Стрий) – ФК «Калуш» (Калуш) – 1:0 (0:0)
12 липня 2014 року – 17.00 м. Стрий, стадіон «Сокіл», +22°С, 80 глядачів
Арбітр матчу: Лаліна Володимир (м. Стрий)
«Скала»: Рильський Денис (Завгородній Денис, 46), Стасюк Петро, Подоляк Роман, Максимович Тарас (Берест Василь, 68), Ботвинник Роман (Білас Максим, 80), Кміть Назар (Вацеба Андрій, 46), Синишин Ігор (Скакун Дмитро, 46), Цюцюра Василь (К) (Мельник Сергій, 83), Пришнівський Володимир (Коцюмака Ігор, 68), Балух Ігор (Кохман Андрій, 46), Клименко Владислав (Аксінін Євген, 46)
ФК «Калуш»: Вандзіляк Андрій (Борсук Євгеній, 46), Борисевич Роман (Легенький , 63), Микуляк Ярослав (К) (Олевич Ярослав, 46), Новицький Андрій, Вовчук Ярослав (Демків Ярослав, 58), Щербина Василь (Рибатчин Андрій, 46), Мельник Орест, Драган Андрій (Денега Богдан, 60), Кушецький Ігор (Борщ Володимир, 63), Блащук Василь (Стовбан Любомир, 46), Дмитрів Павло (Кравців Микола, 22)
Гол: Подоляк Роман (89)
Попередження: Мельник Сергій (85) – Стовбан Любомир (67)

На калуську делегацію доволі таки приємне враження справив добротний стан газону затишного стрийського стадіону «Сокіл». При спілкуванні з керівництвом вияснилось, що «Скала» хоч офіційно й прописана у Стрию, проте офіс і тренувальна база футбольного клубу знаходяться у Моршині.

alt

Зазначимо, що розташування єдиного представника Західного регіону в другій професійній лізі перед початком нового сезону покинуло одразу сімнадцять виконавців. В стартовий склад господарів головний тренер «Скали» Василь Малик випустив шістьох новобранців: це – Подоляк («Карпати»/«Буковина»), Ботвинник («Говерла»), Клименко (на трансфері), а також Максимович, Синишин і Балух (всі троє – представники ФК «Миколаїв» з Львівської прем’єр-ліги).
Стартові хвилин п’ятнадцять пройшли за незначної ігрової переваги господарів, та зовсім скоро гра вирівнялась. Очевидно, це було продиктовано тим, що стрийська команда саме проводить активний підготовчий період, і гравцям довелось грати на фоні фізичної втоми. На 18-й хвилині хльосткий удар низом Ореста Мельника стривожив захист господарів. Калушани активно вели атакуючу гру лівим флангом, де своїми діями виділявся Ігор Кушецький. Запам’яталась також серія з чотирьох кутових підряд, а на 35-й хвилині помилився на виході Денис Рильський, і Андрій Драган, який наносив удар головою, влучив у стійку.
У господарів на фоні командних дій виділявся вихованець львівських «Карпат» Роман Подоляк. Цей центральний захисник, який завершення сезону провів у Чернівцях, встигав як в захисті, так і в нападі – особливо запам’ятались два його потужні удари з далекої відстані.

alt

На старті другого тайму підступно зі штрафного пробив Орест Мельник – Завгородньому довелось відбивати м’яч ногами. Згодом Роман Драган дав можливість відпочити гравцям основи, ввівши в гру калуську молодь. Заміни ж господарів, навпаки – виявились продуктивними: з’явилась гострота в атаці, і стрияни почали створювати небезпечні моменти.
Значну активність на лівому фланзі проявляв вихованець моршинської «Скали» Максим Білас, також запам’ятався удар екс-івано-франківця Андрія Вацеби, після якого гостей виручив Євген Борсук. Розв’язка наступила на останній хвилині основного часу, коли навіс зі штрафного з правого флангу головою замкнув Роман Подолюк. Підсумок матчу – 1:0 на користь господарів.

alt

І під завершення – остання технічна інформація:

Розклад матчів Всеукраїнського відбіркового турніру ІХ-й Кубок регіонів УЄФА:
1 тур. Вівторок, 15 липня
ФК «Калуш» – ФК «Ретро» (Ватутіне)
2 тур. Середа, 16 липня
– ФК «Ретро» (Ватутіне) – ФК «АФ-П’ятихатська» (Володимирівка)
3 тур. Четвер, 17 липня
– ФК «АФ-П’ятихатська» (Володимирівка) – ФК «Калуш»