Контрольний матч

В липні 2014 року калушани вже зустрічались зі «Скалою» в рамках підготовки до відбіркового турніру Кубка регіонів УЕФА, поступившись з більш пристойним рахунком – 0:1. Правда тоді команда Василя Малика перебувала в процесі формування, та за рік, що минув, «Скала» показала себе цілком зрілим і злагодженим колективом. Стрияни завершили сезон на п’ятому місці в другій лізі чемпіонату України, а в останніх контрольних матчах зазнали поразки (0:2) від харківського «Металіста» і зіграли унічию з луцькою «Волинню» (2:2).

«Скала» (Стрий) – ФК «Калуш» (Калуш) – 4:0 (4:0)
15 липня 2015 року, 18.00 – м. Моршин, стадіон «Медик»,+25°С, 150 глядачів
Арбітр: Дуцяк Олег (м. Дрогобич)
Асистенти арбітра: Дуцяк Орест і Качмар Володимир (обидва – м. Дрогобич)
«Скала»: Завгородний Денис, Віксич Олександр, Бондаренко Валерій (Березовий Михайло, 46), Подоляк Роман, Коцюмака Ігор, Клименко Владислав, Маляренко Андрій, Скакун Дмитро, Рябушко Віталій, Квич Олег, Цюцюра Василь (К) (Зінченко Альберт, 46)
ФК «Калуш»: Кузів  Богдан (Вандлзіляк Андрій, 46), Олевич Ярослав (К), Микуляк Ярослав, Гладенький Віталій, Гудак Степан (Борщ Володимир, 75), Мельник Орест, Драган Назарій, Ковальчук Тарас (Боднар Олег, 64), Коско Юрій (Стовбан Любомир, 65), Головінський Любомир, Драган Андрій (Халацький Сергій, 46)
Голи: Квич Олег (26), Подоляк Роман (37), Цюцюра Василь (43, 45)
Попередження: Микуляк Ярослав (62)

З перших хвилин матчу ставала занадто помітною різниця суперників у класі. Швидкі комбінаційні дії атакувальних гравців «Скали» раз-за-разом ставила у скрутне становище оборону гостей, та їх підводила неточність при завершальних ударах. Але щастило лише до 26-ї хвилини, коли Цюцюра вивів на зручну позицію Олега Квича, і той не схибив.
Зовсім вже вибив з колії підопічних Романа Драгана пропущений гол на 37-й хвилині, коли Роман Подоляк покарав Кузіва за неуважність розкішним ударом метрів з 50-ти. Після цього гра у захисній ланці зовсім розклеїлась, і капітан «Скали» Василь Цюцюра двічі завершував швидкісні атаки свої партнерів.

По перерві господарі помітно скинули оберти, проте і по такій грі у них було декілька гольових моментів, від яких рятував Андрій Вандзіляк. Інший новачок ФК «Калуш» – Сергій Халацький, який теж з’явився на полі в другому таймі, мало чим зумів себе проявити.

Справедливо буде сказати, що не зіграли в цій грі лідери – Олег Веприк і Орест Януш, які ще не приєднались до команди. Крім того, припинив свої виступи за ФК «Калуш» Тарас Гром’як, а Микола Плетеницький днями підписав контракт з тернопільською «Нивою». За весь ігровий час у калушан запам’яталась лише одна осмислена атака: на 33-й хвилині пройшла багатоходова комбінація, і удар Любомира Головінського заставив понервувати Дениса Завгороднього, який випустив м’яча на кутовий. В решті епізодів гравці нашої команди не лише поступались в техніці і тактиці, а й переважно програвали індивідуальну боротьбу більш сильним суперникам.

До речі, наступної суботи в Моршині відбудеться спаринг «Скали» із ще одним представником чемпіонату Івано-Франківщини – підгірським «Оскаром». Початок цього матчу о 17-й годині.

P.S. Наостанок хочеться поділитись приємними враженнями від інфраструктури компактного і сучасного моршинського стадіону «Медик». Ця спортивна футбольна споруда, біля якої знаходиться центральний офіс клубу, оснащена футбольним полем з ідеальним трав’яним покриттям. Не дивно, що крім п’яти юнацьких команд «Скали» різних вікових груп, саме у Моршині проводить свої домашні матчі донецький «Шахтар» (U-19) – минулорічний фіналіст юнацької ліги УЄФА.

Не встояли проти стрийської «Скали»

Контрольним поєдинком зі стрийською «Скалою» розпочав підготовку до другого кола чемпіонату Івано-Франківської області ФК «Калуш». Матч, в якому безупинно домінували господарі поля, завершився їх перемогою з рахунком 4:0.