Актуальне інтерв’ю

Юрій Касіянчук: «Ми готові дати бій будь-якій команді» (інтерв’ю інтернет-виданню «Вікна» від 13.02.2017)

Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю виконавчого директора ФК «Калуша» Юрія Касіянчука в якому він розповів про найближчі плани, можливі зміни у складі, пріоритети на сезон, а також – підтримку вболівальників.

Ваша команда після першого кола чемпіонату Івано-Франківщини впевнено розташувалась на другій сходинці турнірних перегонів. Як ФК «Калуш» розпочав підготовку до другої половини сезону?
– Першого лютого команда розпочала підготовку до весняної частини. Наразі відбувається «втягуючий» збір в Калуші, на стадіоні «Хімік», в режимі одноразових тренувань. Гравці працюють, насамперед, над загально-фізичною підготовкою та відновленням функціональних можливостей. Далі заплановано кілька контрольних поєдинків, в яких ми будемо переглядати потенційних новачків і визначатимемось, хто з нами зможе відправитися на навчально-тренувальний збір, який відбудеться на початку березня.

Із якими командами плануєте провести товариські поєдинки в процесі тренувальної підготовки?
– Зараз точно відомо, що ми зустрінемося з представником другої обласної ліги – НФК «Бурштин». Матч буде відбуватися в селі Довге (Львівська область), де є критий майданчик зі штучним покриттям (на час виходу публікації стало відомо, що калушани перемогли з рахунком 6:1. – Ред.). Футбольний клуб «Калуш» взяв на себе всі витрати для проведення цього поєдинку, в якому будемо переглядати наших потенційних новобранців. Наступний спаринг в нас заплановано проти ФК «Львів», проте терміни цього поєдинку наразі уточнюємо. Орієнтовно зустріч відбудеться наприкінці наступного тижня. Оскільки команда готується до виступів у другій лізі, думаю, матчі із такими спаринг-партнерами дадуть можливість відчути свої сили. Окрім того, є кілька команд потенційних опонентів, з якими наразі тривають перемовин. Але на зборах в нас матчі будуть відбуватися  кожних три дні. Імена суперників буде озвучено вже ближче до початку зборів.

Щодо кадрового потенціалу команди, чи можете озвучити конкретні прізвища тих, хто поповнив чи залишив ФК «Калуш» під час зимового міжсезоння?
– Наразі команду ніхто не залишив, але в самих гравців є досить багато запрошень спробувати свої сили в різних командах. Проте гравці знають, що найближчим часом наш клуб буде виступати в другій лізі чемпіонату України. Тому немає сенсу покидати свою команду, з якою починали шлях із самих низів. Тож, вони мають на меті саме з ФК «Калуш» представляти гідно своє місто саме в Професійній футбольній лізі. Щодо новачків, то вони представляють як Прикарпаття, так й інші області. Ми ведемо широку селекцію.

Словом, бажаючих заграти за ФК «Калуш» є чимало…
Так, бажаючих і справді досить багато. Але не кожен бажаючий підходить під філософію нашого клубу.

Цікаво, а що таке філософія футбольного клубу «Калуш»?
– Це життєвий процес виховання футболіста від самого першого дня зайняття футболом і аж до виходу в першу команду ФК «Калуш».

Тобто, основний акцент клуб робить на власних вихованців, а селекція здійснюється тільки точково, наскільки я зрозумів?
– Так, на початку цього сезону ми розробили генеральний план розвитку, в якому чітко зазначили, що в футбольному клубі «Калуш» повинні виступати 70% наших місцевих вихованців, тобто, вихідців з Калуша та району. Відтак, пріоритет надається саме таким гравцям, адже наше місто завжди славилося своїми футбольними традиціями. Тож, ми повинні підтримувати цей темп і в жодному разі не дозволяти, щоб футбол в Калуші занепав. На сьогодні спостерігаємо тенденцію, коли футбол розвивається і все більше батьків віддають своїх дітей в футбольні секції. Звичайно ж, нас дуже тішить, що працюємо в правильному напрямку, адже люди бачать позитивний розвиток.

Яким чином ФК «Калуш» розвиває, власне, дитячо-юнацький напрям?
– Ми підписали угоду із дитячо-юнацькою футбольною школою міста Калуш, взявши під своє крило п’ять команд (футболісти віком 14-18 років). Мова йде про фінансове забезпечення, а саме: харчування, екіпірування, перевезення молодих футболістів. Окрім того, ми дали змогу командам U-15 та U-17 виступати в чемпіонаті України серед дітей в Першій лізі.

Повернемось до основної команди ФК «Калуш». На Вашу думку, чи все вдалося в першому колі чемпіонату області? Які плани ставите перед командою на друге коло першості?
– В цілому ми задоволені виступом в першому колі. Десь нам щастило, десь – ні, тож, це позначилося на турнірній таблиці. Якість гри футболістів, та й команди в цілому, була досить високою. Якщо порівняти її з минулими сезонами – прогрес відчутний. Якщо раніше ФК «Калуш» посідав 5-8 підсумкові місця, то зараз ми займаємо другу позицію й ведемо боротьбу за чемпіонство. Тому в першому колі нам майже усе вдалося з того, що запланували. Тож, керівництво клубу задоволене як роботою тренера, так і відношенням футболістів до своїх обов’язків. Усі чудово розуміють, що на сьогодні команда дуже боєздатна і готова боротися за найвищі місця в чемпіонаті області. Наскільки я пам’ятаю, це було досить давно, коли Калуш приміряв хоча б якісь нагороди.

Тобто, ви готові дати бій коломийським «Карпатам» та поборотися за цьогорічне чемпіонство?
– Звичайно ж, ми готові дати бій будь-якій команді, яка буде виступати проти футбольного клубу «Калуш»! Ми відчуваємо свій потенціал і командну силу, що дозволить виступати на рівних, як на мене, з більшістю суперників у Професійній футбольній лізі. Просто ми ще не до кінця розкрили свій потенціал, але все за день-два не робиться. Це клопіткий процес побудови футбольного клубу. Хто це розуміє, той до нас долучається, намагається допомоги. І, власне, такими спільними зусиллями, в процесі цього об’єднання, ми добуваємося мети, цілей, незалежно від того, буде на футбольному полі позитивний чи негативний результат. Ми все одно рухаємося вперед, бачимо свою мету і йдемо до неї впевнено.

Не можна не відзначити, що ФК «Калуш» проводить активну роботу зі своїми вболівальниками. Зокрема, нещодавно пройшла інформація, що команда розробили абонементи для найпалкіших симпатиків. На Вашу думку, наскільки важливим є даний напрямок реалізації клубної стратегії розвитку?
– Такий розвиток клубу, саме в соціально-громадському напрямку, тобто популяризації команди серед жителів міста, проводиться вперше. Справа у тому, що в нас є багато цікавих ідей, частина з яких вже реалізована, інші – тільки в процесі реалізації. Людям це подобається, вони сприймають ФК «Калуш» як якісний продукт та бренд, тож, розумію, на сьогодні бути частиною нашого клубу – це популярно.

Стосовно клубних карток, то вони дійсно зараз надійдуть в широкий обіг. Ми замовили пробний тираж – 500 штук. Але очікуємо на виготовлення наступного, значно більшого, тиражу, який охопить велику частину жителів міста. Тобто, кожен бажаючий приєднатися до нашої великої футбольної родини зможе придбати клубну картку. Гроші, виручені від їхнього продажу, звичайно ж, підуть на розвиток клубу, розвиток дитячого футболу. Таким чином кожен калушанин зробить власний внесок у розвиток команди і подарує наших дітям шанс стати хорошими, кваліфікованими футболістами. Окрім того, власники клубних карток отримають змогу користуватися привілеями та знижками від наших партнерів.

Насамкінець, Ваші побажання для усі тих, хто вболіває за команду, а також для майбутніх шанувальників ФК «Калуш»?
– Насамперед, дякую за підтримку нашим вболівальникам в першому колі. Вони вірили в нашу команду, розділяють наше бачення розвитку клубу, розвитку футболу в місті. Ця підтримка дуже відчутна і вона нам допомагає. Розуміємо, що без цієї допомоги ми б не змогли вирішити цілий ряд задач. Тож, закликаю вболівальників ФК «Калуш» залучали якомога більше своїх друзів, товаришів, та й, можливо, навіть цілими родинами ходити на стадіон, щоб наші футболісти відчули кількісну і якісну підтримку на трибунах, і тим самим гравці віддячували їм перемогами! Знаю, що вболівальники вже скучили за футболом, тож, хочу запевнити, що футболісти «Калуша» покажуть ще більш якісну та цікавішу гру.

Розмовляв Андрій МЕНІВ, журналіст калуської газети «Вікна»

Залишити відповідь